BlackRock купує ключі від Панамського каналу

ЕКОНОМІКА
05 березня, 20:32
BlackRock купує ключі від Панамського каналу

Гонконзький конгломерат «CK Hutchison» продав порти у центральноамериканській країні нью-йоркським інвесторам. Ціна оборудки — $22,8 млрд.

Такими звістками з Панами поділилося впливове видання The Wall Street Journal, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що остаточну документацію з купівлі 90% «Panama Ports Company» консорціумом «BlackRock» буде підписано не пізніше 2 квітня 2025 року.

Таким чином, контроль за інфраструктурою по обидва боки Панамського каналу дійсно переходить від умовних британських «китайців» до умовних глобальних «американців». Інвестори із «BlackRock» вважають вигідною для всіх сторін на майже $23 мільярди, яку частку від вказаних коштів отримає уряд центральноамериканської держави, невідомо.

Хоча сам Панамський канал знаходиться під прямим управлінням Панами, порти, які належать іноземним компаніям, раніше були визнані загрозою в адміністрації 47-го президента США. Як заявили у Білому домі, керівництво «BlackRock» уже відзвітувало Дональду Трампу та Конґрес про купівлю інфраструктури.

«Китаю належить Панамський канал, а ми його Китаю не передавали», — заявив Трамп у своїй інавгураційній промові, посилаючись на договір 1977 року. За цим документом уряд США передали контроль над каналом безпосередньо владі Панами.

Американська опозиція наявній структурі володіння портами пов'язана із побоюваннями, що комуністичний Китай може використовувати їх у військових цілях, включаючи стеження за пересуванням суден. Однак панамський уряд і кілька колишніх американських військових чиновників переконані, що «китайські об'єкти не становлять загрози та не порушують нейтралітет каналу».

Слід зауважити, що американці побудували канал на початку XX століття, щоби послабити тодішню Колумбію та допомігши Панамі здобути незалежність. На офіційному рівні інфраструктурний об'єкт цілковито передали панамській владі наприкінці 1999 року за угодою, укладеною ще президентом Джиммі Картером.

Трамп неодноразово критикував цей договір, називаючи його невигідним для США, а також висловлював невдоволення розмірами зборів, що стягуються Панамою, та китайською інфраструктурою, зведеною вздовж каналу. Зараз він може бути задоволений.

Консорціум у складі «BlackRock», його нового інфраструктурного підрозділу «Global Infrastructure Partners» та «Terminal Investment», що базується в Женеві, домовився придбати 90% акцій компанії «Panama Ports», яка володіє та управляє портами Бальбоа і Крістобаль ще торік наприкінці осені. Викуплять контрольний пакет «CK Hutchison», який включає додаткові 43 порти у 23 країнах світу.

«Продаж цих портів був частиною конкурентного процесу, в якому брало участь безліч претендентів та пропозицій. Наголосимо, що ця угода має виключно комерційний характер і ніяк не пов'язана з недавніми політичними новинами», — заявив генеральний директор «CK Hutchison» Френк Сікст.

Своєю чергою, генеральний директор «BlackRock» Ларрі Фінк зробив ставку на приватні інфраструктурні активи як ключовий драйвер зростання компанії. Торік придбано «Global Infrastructure Partners» — компанію, що управляє енергетичними, транспортними та комунальними підприємствами по всьому світу, включаючи аеропорт Лондон-Гетвік, американські газогони та дата-центри.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, як Панама після візиту державного секретаря США оголосила про вихід з китайської ініціативи «Пояс і шлях». Марко Рубіо застосував метод «батога і пряника».

Схема інфраструктури Панамського каналу (наші дні)
Схема інфраструктури Панамського каналу (наші дні)
Автор : Северин Осташко
Читайте також:
Економіка
Китайська соціальна мережа після Норвеґії звернула увагу на її південно-східну сусідку. Невдовзі там з'явиться великий центр обробки даних.
17:30
Економіка
Пристрої iPhone, iMac, iPad, Apple Watch, AirPods азійського походження на 90% заповнять ринок США. Така відповідь на трампівські тарифи.
08:18
Економіка
Найбільші американські корпорації у галузі харчування все ще побоюються ризиків. РФ — небезпечна для іноземного бізнесу територія.
01 травня, 13:14
Економіка
Так, ще нещодавно на чолі планетарних контейнерних перевезень була Німеччина. Але ситуація змінилася: тепер цей титул належить її сусідці.
16 березня, 08:18
Економіка
Високі ціни на харчові продукти не залишають людям грошей на дорогі напої. Популярний німецький виробник джина оголосив про банкрутство.
26 лютого, 08:27
Опінії
Певно, причина у тому, що тютюнові ділки у долі з владою. Насправді ж ситуація трохи складніша за подібний популізм, розрахований на дурнів.
22 січня, 20:38