СПОРТ
15 січня, 11:35
Еліна Світоліна

До основної сітки Australian Open-2024 пробились сім українських тенісисток.

23-річна українська тенісистка Даяна Ястремська пробилася до другого кола турніру Australian Open. У першому матчі вона в двох сетах за 77 хвилин розібралася з сьомою ракеткою світу, чешкою Маркетою Вондроушовою.

Українка та чешка зустрічалися втретє в кар'єрі, у попередніх двох матчах вони обмінялися перемогами. Водночас Маркета підходила до цього протистояння в Мельбурні у статусі чинної чемпіонки Вімблдону та сьомою сіяної, тоді як Даяна – долала кваліфікацію і балансує на межі топ-100 світового рейтингу.

Саме чешка вважалася фавориткою матчу, але українка не залишила їх жодного шансу, здобувши одну з найбільших перемог за останні два роки своєї кар'єри.

У наступному раунді Даяна Ястремська зіграє проти французької тенісистки Варвари Грачевої.

Еліна Світоліна та Марта Костюк пробились до другого кола Australian Open-2024. Українські тенісистки перемогли у Мельбурні австралійку Тайлу Престон та Клер Лю відповідно.

У перший день змагань в основній сітці Australian Open-2024 стартували Леся Цуренко та Дар'я Снігур. Третя ракетка України здобула вольову перемогу над італійкою Лучією Бронцетті, а дебютантка турніру Снігур вибула зі змагань після поразки від американки Аліши Паркс.

У другий день змагань у Мельбурні турнірний шлях розпочали зокрема лідерка національного рейтингу Еліна Світоліна та Марта Костюк. Обидві тенісистки автоматично кваліфікувалися до основи мейджора в Австралії завдяки позиціям у топ-100 світового рейтингу.

Як зіграли українки?

• Еліна Світоліна у статусі 19-ї сіяної Australian Open-2024 вперше у кар'єрі зустрілася з американською тенісисткою Тайлою Престон.
  • На початку матчу Світоліна програла два з трьох геймів, але виграла усі наступні та перемогла у сеті з рахунком 6:2.
  • У другій партії Еліна програла два гейми, які також не вплинули на підсумковий результат – 6:2.
  • Поєдинок проти Престон українка завершила за одну годину. Світоліна вдесяте поспіль вийшла до другого кола Australian Open. Цьогоріч суперницею тенісистки в 1/32 фіналу буде болгарка Вікторія Томова, яка у рейтингу WTA посідає 70 сходинку.

Еліна Світоліна, Марта Костюк та Даяна Ястремська пробились до другого кола Australian Open-2024_1

Марта Костюк

• Костюк вчетверте у кар'єрі зустрічалася з американкою Клер Лю. Дотепер українка виграла два матчі, зокрема на хардовому турнірі у Досі у 2022 році.
  • На старті першої партії у Мельбурні Костюк відірвалася в рахунку — 2:0. Цієї переваги вистачило українці для перемоги у першому сеті — 6:3.
  • У другій партії Лю володіла ініціативою та була попереду 5:2. Костюк скоротила відставання у рахунку до 4:5, але виграти сет не змогла – 4:6.
  • Натомість вирішальний сет пройшов за переваги Костюк, яка у партії програла лише один гейм. Підсумковий рахунок зафіксував перемогу Марти — 6:1.
  • Костюк здолала суперницю за 2:05 години та втретє поспіль вийшла до другого кола Australian Open. Наступною суперницею українки на турнірі стане 25-та сіяна, бельгійка Елізе Мертенс.

До основної сітки Australian Open-2024 пробились сім українських тенісисток – національний рекорд за представництвом на австралійському мейджорі.

У понеділок, 15 січня, перші матчі на турнірі проведуть українки Ангеліна Калініна та Юлія Стародубцева.

До другого кола Australian Open-2024 вийшли наразі чотири українки: Леся Цуренко, Еліна Світоліна, Даяна Ястремська та Марта Костюк.

У фіналі «нейтральна» тенісистка обіграла китаянку Цінь Вень Чжен у двох сетах.
27 січня, 13:06
Наступною суперницею Світоліної стане Лінда Носкова, яка у третьому колі сенсаційно здолала першу ракетку світу Ігу Швьонтек.
20 січня, 14:10
Українські тенісистки програли матчі першого кола Australian Open-2024.
15 січня, 17:35
Абсолютний чемпіон світу з боксу Майк Тайсон вийде на ринг проти американського ютубера та боксера Джейка Пола 20 липня.
вчора, 18:59
Джошуа вважає, що українець переможе «циганського короля».
27 квітня, 19:48
Наталія Довгодько, Катерина Дудченко, Дарина Верхогляд та Анастасія Коженкова принесли Україні першу нагороду Чемпіонату Європи
27 квітня, 16:17