«Нейтральна» білоруска Аріна Сабалєнка вдруге поспіль виграла жіночий турнір Australian Open

СПОРТ
27 січня, 13:06
Аріна Сабалєнка

У фіналі «нейтральна» тенісистка обіграла китаянку Цінь Вень Чжен у двох сетах.

Аріна Сабалєнка вдруге поспіль стала чемпіонкою жіночого турніру Australian Open.

Друга сіяна Сабалєнка на шляху до фіналу залишила поза турніром чинну чемпіонку US Open Коко Гофф. Перша ракетка Китаю у своєму дебютному півфіналі Грендслемів натомість переграла українку Даяну Ястремську.

У фіналі Мельбурна суперниці зустрічалися між собою вдруге. Їхній дебютний очний матч відбувся у чвертьфіналі US Open-2023 — перемогу в двох сетах тоді здобула Сабалєнка.

Як пройшов матч?

• Стартову партію Сабалєнка виграла завдяки єдиному брейку за рахунку 1:0. У восьмому геймі Цінь Вень Чжен відіграла три брейкпойнти суперниці, але вже в дев'ятому друга ракетка світу "закрила" сет на власній подачі.
  • У другому сеті Сабалєнка виграла шість з восьми геймів, зокрема два — на подачі суперниці. Цінь Вень Чжен здобула свій перший брейкпойнт вже за рахунку 2:5, але програла три наступних розіграші.
  • За матч Цінь Вень Чжен перевершила суперницю за ейсами (6:3) та активно виграними м'ячами (19:14). Водночас Сабалєнка не мала жодної подвійної помилки — в китаянки таких було шість.

Вперше з 2013 року тенісистка захистила звання чинної чемпіонки Australian Open. Тоді це вдалося іншій білорусці, експершій ракетці світу Вікторії Азарєнка.

За підсумками турніру Цінь Вень Чжен дебютує в топ-10 світового рейтингу — сьоме місце. Сабалєнка залишиться другою з відставанням у 865 очок від Іги Швьонтек.

Для прихильниці Лукашенка Мельбурн – улюблений мейджор. На інших турнірах серії «Гренд Слем» вона ще жодного разу не перемагала. Тріумф на Відкритому чемпіонаті Австралії, однак, не дозволить Сабалєнко потіснити Ігу Швьонтек із першої позиції рейтингу WTA.

Нагадаємо, що українка Людмила Кіченок пробилася у парний фінал Australian Open-2024.

Завтра Кіченок та Остапенко зустрінуться з парою Елізе Мертенс/Сє Шувей.

Наступною суперницею Світоліної стане Лінда Носкова, яка у третьому колі сенсаційно здолала першу ракетку світу Ігу Швьонтек.
20 січня, 14:10
Українські тенісистки програли матчі першого кола Australian Open-2024.
15 січня, 17:35
До основної сітки Australian Open-2024 пробились сім українських тенісисток.
15 січня, 11:35
Абсолютний чемпіон світу з боксу Майк Тайсон вийде на ринг проти американського ютубера та боксера Джейка Пола 20 липня.
29 квітня, 18:59
Джошуа вважає, що українець переможе «циганського короля».
27 квітня, 19:48
Наталія Довгодько, Катерина Дудченко, Дарина Верхогляд та Анастасія Коженкова принесли Україні першу нагороду Чемпіонату Європи
27 квітня, 16:17