Еліна Світоліна виграла 3-сетовий трилер проти білоруски Вікторії Азарєнка

СПОРТ
10.07.2023, 06:55
Еліна Світоліна

Марта Костюк та Леся Цуренко зазнала поразок та покинули турнір

28-річна українська тенісистка Еліна Світоліна вийшла в чвертьфінал Вімблдону, турніру серії Грендслем. У матчі четвертого раунду змагань українка змагалася з "нейтральною" тенісисткою Вікторією Азарєнка з Білорусі.

Про це повідомляє "Суспільне Спорт".

Це була шоста очна зустріч Світоліної та Азарєнка – усі п'ять попередніх виграла білоруска. Перед цим матчем Еліна зазначала, що розуміє, наскільки великим є цей матч і називала його "викликом".

Зрештою, гра Світоліна – Азарєнка в четвертому раунді Вімблдону тривала майже три години. І перемогу Світоліна вирвала на тайбрейку у вирішальній партії.

Світоліна – Азарєнка: як пройшов матч

• У першому сеті Азарєнка діяла впевненіша і була кращою на корті. Вона зробила два брейки, не програла жодної своєї подачі і виграла сет – 6:2.
  • У другій партії Світоліна одразу програла свою подачу (0:2), але змогла повернутися у матч зворотнім брейком – 2:2. Після цього поступово Еліна почала отримувати перевагу, за рахунку 4:3 на свою користь українка ледь не зробила брейк. Але зрештою змогла взяти подачу суперниці за рахунку 5:4 – другий сет Еліна виграла 6:4.
  • Старт третьої партії залишився за Світоліною, вона повела 3:0 з брейком. Але одразу Азарєнка відповіла своїм ривком у три гейми – 3:3. У підсумку, матч дійшов до тайбрейку за рахунку 6:6.
  • На тайбрейку у вирішальному сеті Світоліна програвала 4:7, але змогла виграти чотири очки поспліь – 8:7. Після цього Еліна заробила першою матчбол (9:8), а з другого матчболу закрила гру – подала ейс і виграла 11:9.

Українська тенісистка Леся Цуренко зазнала поразки у четвертому колі Вімблдону-2023. Третя ракетка України поступилася американці Джессіці Пегулі.

Цуренко стала однією з двох українок, які вийшли до четвертого раунду британського Грендслему.

Леся Цуренко на Вімблдоні-2023.

Учасницею 1/8 фіналу Вімблдону-2023 третя ракетка України стала після перемоги над Аною Богдан. Зустріч проти румунки тривала 3:40 години та стала третьою найдовшою у нинішньому сезоні.

У четвертому раунді трав'яного Грендслему суперницею українки стала четверта ракетка світу – Джессіка Пегула. До цього суперниці одного разу зустрічалися одна з одною: у 2019 році в Індіан-Веллсі у трьох сетах перемогла американка.

Як пройшов матч Пегула - Цуренко

• Стартову партію суперниці розпочали за переваги американки: перше очко Цуренко взяла лише у шостому геймі, коли не дала реалізувати Пегулі сетпоїнт. Однак у наступному геймі Джессіка виграла очко і взяла сет.
  • Другу партію Цуренко розпочала з програного гейму на своїй подачі, але у третьому українська тенісистка скоротила відставання до одного очка. Наступні три очки взяла американка, а за рахунку 5:1 два очки виборола Леся.
  • Завершальним для матчу став дев'ятий гейм другого сету. У ньому українка за рахунку 40:40 взяла медичну паузу, але після завершення паузи Пегула все ж виграла очко і вийшла до наступного етапу.

Українська тенісистка Марта Костюк зазнала поразки у третьому колі Вімблдону-2023. Друга ракетка України поступилася американці Медісон Кіз.

Костюк на Вімблдоні оновила особистий рекорд, вийшовши у третє коло турніру. Крім того, 21-річна тенісистка стала володаркою національного рекорду, ставши наймолодшою українкою, що пройшла до третього раунду змагань на всіх чотирьох Грендслемах.

Наступною суперницею Костюк стала американка Медісон Кіз. Для українки це була перша зустріч проти американської тенісистки.

Марта Костюк

Як минув матч Костюк - Кіз?

• У першому сеті Костюк поступилася з рахунком 6:4. При цьому українка з сьомої спроби реалізувала брейкпоїнт за рахунку 1:2, однак уже в наступному геймі всуху віддала гейм на власній подачі.
  • Ключовим моментом другої партії став третій гейм, на якому Костюк віддала гейм на власній подачі суперниці. А потім Кіз зробила ще один брейк, збільшивши перевагу до рахунку 4:1.
  • У підсумку Костюк взяла лише один гейм у матчі. Для перемоги Кіз знадобилося 1:12 години.

Вона стала третьою українкою в історії, яка грала у фіналі Вімблдону, а також першою чемпіонкою британського турніру в історії України.
14.07.2023, 06:45
Українська тенісистка поступилась Маркеті Вондроушовій з Чехії
13.07.2023, 19:03
Українська тенісистка Людмила Кіченок у парі з хорватом Мате Павічем зіграє у фіналі Вімблдону у міксті.
13.07.2023, 06:45
Світоліна вибила першу ракетку світу Ігу Швьонтек та вийшла до півфіналу Вімблдону
11.07.2023, 19:13
У наступному раунді українська тенісистка гратиме проти переможниці пари Ріск – Бадоса
05.07.2023, 19:31
Абсолютний чемпіон світу з боксу Майк Тайсон вийде на ринг проти американського ютубера та боксера Джейка Пола 20 липня.