Ендорфіновий реквієм по усопшим ростовським апачам Юзівки

Опінії
24 березня, 08:42
1 Окрема штурмова рота ДУК ПС
1 Окрема штурмова рота ДУК ПС
Фото: Facebook

War-екзистенція, або теж-репортаж із фронту очима видавця.

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

Відстрілялися… Тунельні шуми та перехресні відлуння – головний наповнювач солдатського черепа під кевларовою каскою.

Прикусив нижню губу, отверезився контактним болем і маєш прихід крові у голову; значить живий і при тямі. Випірнув з підвалу, в якому хрустіли під ногами бита цегла, скло, сміття та інша біжутерія війни.

Таким добром нашпиговані Піски і Красногорівка, Світлодарка і передмістя Авдіївки.

Біжиш за ріг і під ногами гранулюються секунди очікування "отвєткі" з ворожого краю. Це та сама мить, коли відчуття ризику розтікається під броніком рідиною охолоджуючого фреону.

Головне – якомога швидше добігти до гарячого ареолу чорнозему, куди в’їлася кругла плита розпеченого міномета. «Бігом, згортаємось (!), бо зараз точняк прилетить!»

У посадці працює побратимська БМП; навалює мразям чергою та прикриває наші мокрі від поту спини. Тож ми не зволікаємо; на всіх парах рвемо землю підошвами та животи із залізяччям в руках.

Клапоті крихкого лепу вилітають з-під п’яток. Командир ніколи не вмиває руки від важкої роботи; киркою б’є морожений чорнозем перед роботою.

А по тому, тягне важкі ящики з "взриваками" і тулуб важчезного міномета на рівні зі своїми бійцями. Мечемось від облаштованого розрахунку до польового всюдихода, якого лагідно називаємо "Крокодил".

В очах ривками труситься картинка оточуючого світу, мов під час землетрусу. Суха трава, кристалічні плями старого снігу, уламки бетону і крихкий як стара халва ґрунт.

Лютневі мінуси температури перетворили його на граніт.

Тоді ж, у задні двері "Патролу" влітають ящики з причандалами, кілька ковдр, лопати та медичний рюкзак. У "Крокодил" вантажиться мортирна труба, лафет, плита та інші брязкальця зброї.

Бігом грузимося! Ще швидше! – з надривом кричить командир і його голос накидує нашим рукам найвищий режим моторності. Він краще від інших знає підлий характер війни, а тому розуміє де слід своєчасно ухилитися з траєкторії ворожої контратаки.

"Да Вінчі" завжди уходить з місця подій останнім. Приймає найбільший дозняк ризику, допоки не пересвідчиться, що останній боєць вийшов з червоної зони.

Його рухи та рішення виражають високий стиль сарматичного шляхетства. А під зримою складовою, в повний зріст постає сутність у вигляді чистої метафізики самопожертви.

Безпека літери "Я" в системі його пріоритетів закинута на гальорку.

Далі він сідає за кермо і ми розчиняємося у мертвих кварталах приватного сектору. Віддихуємося у салоні. "Крокодил" летить за нами, не відривається. "Да Вінчі" по рації виходить на зв’язок з керманичем другого борту – Джоні.

«Перейди на 5 канал; є зв’язок; не збавляй швидкості; плюс»…

«Робота мрія!» – Усміхаємося...

Ендорфіновий реквієм по усопшим ростовським апачам Юзівки_1
Читайте також:
Підрозділ ДУК ПС отаборився між хвостом розбомбленої вулиці та мисом лісосмуги. За спинами були дерева з налитими та дзвінкими бруньками.
01 травня, 19:13
Наріжний кут Авдіївки обрамлено перехрестям на Ясинуватському переїзді. Тут джгут дороги перекинуто через занедбані колії у старе місто...
17 квітня, 13:34
Повертаємо читача до реалій буденного життя наших захисників у сплюндрованих московськими орками степах Донеччини.
14 квітня, 09:48
Черговий фронтовий репортаж із траншейних кулуарів російсько-української війни.
12 квітня, 09:48
Війна позбавлена романтичного шарму, особливо якщо проходить без кави у термосі та м’ясистої багнюки під ногами...
10 квітня, 10:12
На наших очах війна вривалася в населені пункти циклопічним свинцевим котком. Розтікалася пульсуючою плямою опіків на мапі Донбасу.
07 квітня, 09:48