Енергетична компанія Shell досі торгує російським газом

ПОЛІТИКА
02.07.2023, 10:35
Енергетична компанія Shell досі торгує російським газом

Європейська нафтогазова компанія Shell досі не вийшла з ринку рф

Раніше у Shell пояснювали свої ринкові зв'язки з московією тим, що угоди були результатом довгострокових договірних зобов’язань

Європейська нафтогазова компанія Shell досі не вийшла з ринку московії та продовжує торгувати російським газом, хоча обіцяла припинити це.

Про це повідомляє BBC.

Аналітики групи Global Witness дослідили діяльність Shell у 2022 році. Відповідно до результатів аналізу, компанія брала участь у майже восьмій частині російського експорту морського газу.

Раніше у Shell пояснювали свої ринкові зв'язки з московією тим, що угоди були результатом довгострокових договірних зобов’язань і не порушують закони чи санкції.

У травні величезний танкер, здатний перевозити понад 160 тисяч кубічних метрів газу, вийшов із порту Сабетта на півострові Ямал на півночі московії.

Цей вантаж придбала Shell і відправила його до Гонконгу.

У березні 2022 року після кількох тижнів після повномасштабного вторгнення московії в Україну, Shell попросила вибачення за купівлю нафти на росії. Тоді компанія заявляла, що планує відмовитися від російських нафти та газу.

Крім цього, Shell запевнила, що припинить купувати російську нафту, продасть свої автозаправні станції та інші підприємства на росії, а також розпочне поетапний відхід від російських нафтопродуктів, трубопровідного газу та зрідженого природного газу.

Натомість компанія досі приймає вантажі газу з двох російських портів: на Ямалі та на Сахаліні.

Shell раніше була міноритарним інвестором у сахалінському газовому проєкті, але відмовилася від цієї претензії у вересні минулого року після того, як російський уряд передав свої акції місцевому бізнесу, і з того часу не брала газ із Сахаліну.

Однак Shell таким чином виконує контракт із російською компанією «Новатек», який зобов’язує її купувати 900 тисяч тонн газу на рік на Ямалі до 2030-х років.

«Новатек» - друга за величиною газова компанія московії, і податки, які вона сплачує, є значним внеском до бюджету російського уряду.

Економіст Олег Устенко звинуватив Shell у прийманні «кривавих грошей».

«Це досить просто: продовжуючи торгувати російським газом, Shell вкладає гроші в кишені путіна і допомагає фінансувати жорстоку агресію росії проти народу України», - заявив Устенко.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що попри війну та санкції, країни ЄС постачають до росії обладнання для отримання нафти та газу на сотні мільйонів євро.

На практиці західні компанії продовжують постачати до росії товари подвійного призначення та передові технології, включаючи обладнання для видобутку нафти, переробки та зрідження газу.

Читайте також:
Політика
Як Олександр Соколовський сам себе «спалив»
вчора, 11:05
Політика
Пуніна підозрюють у відмиванні сотень мільйонів доларів на території ЄС, України та Великої Британії.
вчора, 10:31
Новини
Цей прибуток був утричі більшим, ніж у 2021 році, і частково був отриманий за рахунок коштів, які банки не можуть вивести з країни
29 квітня, 10:46
Політика
На заблокованих рахунках знаходиться 2.860 млрд грн.
18 квітня, 12:30
Політика
Фінансова установа планує розширити клієнтську базу
16 квітня, 10:11
Війна
Компанія PepsiCo запустила виробництво чипсів Lay's під Новосибірськом
03 квітня, 10:37