«Енергоатом» пИздить і пиздИть

Опінії
26.10.2023, 07:35
«Енергоатом» пИздить і пиздИть

І кожного разу це плювок. Плюють мені, плюють вам межи очі.

Журналіст і засновник проекту “Наші гроші”

(Текст подано зі збереженням авторської стилістики. Увага! Присутня ненормативна лексика).

В «Енергоатомі» геть втратили береги від безкарності, яку їм влаштував Шурма під носом у Зеленського. І тепер там почали огризатись навіть на цілком доказові звинувачення. Вони тупо кажуть біле на чорне. Навіть не зважаючи на те, що прямо сьогодні НАБУ оголосило підозру за розкрадання на будівництві атомних об’єктів керівнику того самого підрозділу «Атоменергомаш» Миколі Божку, який і проводив закупівлю, за яку огризаються атомники.

В общім, якщо спростити, то маємо таке.

Зеленський наказав Шурмі і Галущенку перестати пиздити в «Енергоатомі», бо перед Байденом неудобно. Але наказувати клептоману припинити ворувати, і при цьому не спустити на нього собак Татарова - це як просити Путєна пєрєстать стрєлять. Піздінг продовжиться чисто рефлекторно. І він продовжуватиметься доти, поки злодії не почнуть карати.

А тепер подробиці.

Отже, цього разу атомники вирішили спростувати, що ціна 7219 гривень за кубометр звичайного бетону для стройки у Південноукраїнську — це єбєйша аномалія. Вони розмістили пресреліз в телеграмканалі «Енергоатому».

Ми для порівняння навели ціни двох виробників у Миколаєві — у одного 4 176-4 324, у другого 3 775-3 923 грн/куб. м. Та можемо навести купу прайсів з усіх куточків України. Ціни всюди від 3 до 4 тисяч за куб.

При цьому в кошторисі окремою колонкою була вказана ціна доставки на будівництво – всього 94 гривні за кубометр (обведено червоним на скріні). Тобто це була очевидна поставка з якогось заводу на місці будівництва у Южноукраїнську. А не з Миколаєва.

«Енергоатом» пИздить і пиздИть_1

Тобто цілком очевидна різниця з ринком близько 3000 гривень за кубометр.

Але атомні піар-аси не помітили, що транспортна складова є у їхньому власному кошторисі. І почали розповідати, що якби той бетон везли з Миколаєва за 120 кілометрів, то до заводського прайсу 4000 гривень довелось би додати ще 2500 гривень за перевезення. А недостаючі 500 гривень – так це ж на антизамерзайку, яку МОЖЕ БУДУТЬ використовувати на будівництві.

Ще раз. Транспортну складова бетону у кошторисі – не 2500 гривень, а всього 94 гривні. У Південноукраїнськ не везли бетон за хуййогознаєскіки кілометрів. Його купували прямо по місту. За абсолютно дикою ціною 7219 гривень за кубометр. Ціну у Миколаєві ми вказали саме відпускну, щоб була очевидна цінова пропасть.

Далі піар-аси використали навіть такий аргумент: а чого ж тоді пом'януті «Нашими грошами» виробники бетону не прийшли на їхні відкриті торги? Якщо так дешево, то чому ж не пропонували?

Атомники! У вас тендер був не на придбання бетону, а на будівництво цеху. Бетонний завод не будує цехи. Він пропонує бетон будівельникам. І фізично не може прийти на відкриті торги по будівництву. І це обрана «Енергоатом» будівельна фірма отримала кошториси з заздалегідь прописаними солодкими цінами бетону. Під які вже і підганяє свої закупівельні ціни без усяких тендерів.

Ну а далі у поясненнях пішла взагалі діч.

Ми кажемо, що у атомників арматура вдвічі дорожче не просто від ринкових прайсів «Метінвесту», але й від тендерів «Укренерго» на будівництво антишахедного захисту підстанцій. А атомні піар-аси на голубом глазу заявляють, що їм вдалось у тендерах комунальних жуліків у Запоріжжі та Харкові знайти ще дорожчу арматуру. Тому ціна «Енергоатому» «є ринковою та відповідає актуальним на сьогодні прайсам».

Блять. Ми ж поставили спеціально ціни на «актуальні сьогодні прайси». Вони тупо в два рази менші.

І ціни світильників 721 грн ми брали в інтернеті без жодних знижок. Але атомники затягнули якусь діч про те, що десь у світі є такі світильники по 1619 грн. І на відміну від «Наших грошей» навіть не поставили посилання де ж вони знайшли таку солодку ціну.

Під кінець свого пресрелізу прекрасні люди з «Енергоатому» настільки стомились від власних кругообертів свідомості, що зрештою прийшли до пом’якшення власних тверджень про ринковість цін. Вони сказали, що підрядник при виконанні робіт має підтвердити вартість своїх будматеріалів. Тому ціни ще можуть бути знижені, відтак висновки «Наших грошей» про завищення ціни — є передчасними.

Тобто будем поніжать? Як ми й казали, да?

…Дуже вибачаюсь перед своїми за те що дозволив собі дуже емоційні випади на адресу «Енергоатому». Абсолютна більшість атомників є дуже крутими і правильними людьми.

Мої емоції стосуються тільки збоченців, які час від часу мають вплив на формування закупівельних цін і виправдовувальних пресрелізів.

Якби ви тільки могли собі уявити скільки такого «спростувально-заперечувального» лайна я начитався за 13 років у «Наших грошах».

І кожного разу це плювок. Плюють мені, плюють вам межи очі. Бо думають, що якщо піздануть щось на умняку, то всі такі «ой, це ж державні люди, навєрно ж вони правду кажуть, бо не можуть же брехати такими розумними словами».

І да, є такі люди, що ведуться на це. Я розумію, що від цього нікуди. Завжди є певний відсоток людей, апріорі схильних до влади. Стадний інстинкт, патерналізм, трусість, конформізм, всі діла.

Я не засуджую цих людей. Я кожен день ходжу з ними по одним вулицям. І не фруструю від цього. Бо таких людей набагато менше, ніж здається.

Стакан наполовину повний.

Чекаю нових гомняшек в телегах про «алкоголіка Ніколова».

Читайте також:
Кримінал
Натомість, у справі Романа Червінського суд скарги прокурора розглядає позачергово.
вчора, 18:21
Політика
Артема Ситника було внесено до реєстру корупціонерів у 2019 році.
вчора, 18:00
Політика
Детективи НАБУ не провели обшук у керівника НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова через тиск директора НАБУ Кривоноса.
вчора, 16:24
Політика
Головна їх мета не боротьба з корупцією, а знищення незалежності та суверенітету України й заробляння на цьому грошей.
20 червня, 17:46
Політика
Українські банки отримали листи НАЗК, з вимогою надати інформацію про рахунки та рух коштів всього оточення заступника Генпрокурора
20 червня, 09:01