"Енергоатом" попередив про підготовку провокації на ЗАЕС

ВІЙНА
29 червня, 14:45
ЗАЕС
ЗАЕС
Фото: Ілюстративне фото

ЗАЕС залишається окупованою військами РФ із 4 березня.

Рашисти, які перебувають на Запорізькій атомній електростанції, збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК "Енергоатом".

"Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше – оговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди", – йдеться у повідомленні.

НАЕК "Енергоатом" зазначають , що під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів – для перевірки його чаш – та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків.

"Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що вже саме по собі є серйозним порушенням та може загрожувати ядерній безпеці. До того ж такі роботи недоцільно проводити у теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання", – наголошують в "Енергоатомі".

Водночас найголовнішим побоюванням компанія визначила відсутність контролю над діями окупантів, адже під виглядом "проведення перевірки" вони можуть накидати у бетонні чаші все що завгодно: вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю.

"А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих "фактів". Та ще й картинку для пропагандистських росЗМІ зробити – як росіяни про безпеку станції піклуються, а український персонал її порушує", – зауважують в НАЕК "Енергоатом".

В "Енергоатомі" наголосили, що будь-яка зброя, знайдена на території ЗАЕС, – це зброя окупантів.

"Наголошуємо: будь-яка зброя, знайдена на території ЗАЕС, – це зброя окупантів, яку вони використовують для вчинення ядерного тероризму та погроз усьому світові новою страшною катастрофою", – зазначили в компанії.

ЗАЕС залишається окупованою військами московитами із 4 березня.

Читайте також:
Війна
путін готує ядерний вибух на Запорізькій АЕС
12 серпня, 16:30
Війна
росія роками готувалася до війни з Україною і обходила західні санкції
08 серпня, 15:59
Війна
Акти тероризму росіян на ЗАЕС мають на меті відімкнути її від енергосистеми України
07 серпня, 11:05
Опінії
Війна – одвіку прокляті часи когнітивного дисонансу
06 серпня, 16:35
Війна
Жозеп Боррель закликав надати доступ на ЗАЕС представникам Міжнародного агентства з атомної енергії
06 серпня, 15:38
Війна
Ланцюжок поставок обладнання та запасних частин на АЕС був перерваний
03 серпня, 13:29