Ердоган завдасть удару по курдським комуністам у Сирії

СВІТ
16 жовтня, 18:17
Ердоган завдасть удару по курдським комуністам у Сирії
Фото: Al-Monitor

Армія Турецької республіки готується атакувати загони квазідержавного утворення сирійських курдів Рожава, яке підтримується США.

Наразі війська чекають наказу від верховного головнокомандувача Реджепа Тайїпа Ердогана, з місця події повідомило урядове видання "Türkiye".

Окрім самих турків у масштабному наступі на курдські сили братиме участь так звана "Сирійська національна армія", осердям якої вважається нескорена Башаром аль-Асадом провінція Ідліб.

Воєнна операція проводитиметься на території чотирьох міст на півночі Сирії, де панує квазідержавне утворення Рожава: Манбідж, Тель-Тамро, Айн Іса і Тель-Ріфаат.

У міністерстві оборони Туреччини підкреслили, що головна мета наступальних дій — створити умови для повернення 2 мільйонів сирійських біженців на батьківщину.

«Перед нашою армією поставлено завдання зачистити вказані території від курдських комуністів. Адже РФ і США, як держави-гаранти мирного врегулювання громадянської війни у Сирії, не виконали своєї обіцянки передислокувати курдські збройні угруповання на 30 кілометрів на південь від сирійсько-турецького кордону. Територія нашої країни щодня зазнає невмотивованого й підступного обстрілу з непідконтрольної нікому території північної Сирії. Це наш обов'язок захистити власне населення від курдських терористів», — заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Натомість адміністрація Джозефа Бадена відмовляє у підтримці своєму союзнику по НАТО, не приховуючи стурбованості долею курдських комуністів.

Днями американський президент навіть заявив, що воєнні дії турецької армії на північному сході Сирії нібито «завдають непоправної шкоди боротьбі з "ІДІЛ", загрожуючи життю та здоров'ю цивільного населення, не кажучи вже про стабільність у регіоні».

Але, про яке саме йшлося населення Байден не уточнив; очевидно, він як ідейний послідовник ліволіберального курсу Демократичної партії вважає прийнятним постійні терористичні атаки курдів на турків.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Туреччина – це новий регіональний лідер на Близькому Сході та у Середній Азії.

Ердоган завдасть удару по курдським комуністам у Сирії_1
вибір редакції
Читайте також:
Законний уряд Ємену занепокоєний безпорадністю міжнародної спільноти перед хуситами, яким усіляко допомагає Іран.
30 листопада, 14:25
Вихідці з Юдиного коліна продовжують утискати права і свободи непокірних палестинців, зокрема й сфері релігії.
29 листопада, 09:44
Турецький вертоліт в останній момент ухилився від ПТУРу
22 листопада, 16:19
9 бійців іранського Корпусу вартових ісламської революції загинули у бою з морськими котиками США неподалік іракської Басри.
22 листопада, 16:01
Міністри новосформованого уряду Держави Ізраїль продовжують окупаційному політку своїх попередників на теренах Палестини.
03 листопада, 12:07
Жителі єменського регіону Аль-Абдія опинилися у вкрай скрутному становищі через безперебійний наступ повстанців-хуситів.
29 жовтня, 09:07