Туреччина – новий регіональний лідер на Близькому Сході та у Середній Азії

СВІТ
20.09.2021, 12:56
Туреччина – новий регіональний лідер на Близькому Сході та у Середній Азії
Фото: Google

Завдяки гнучкій і системній роботі Реджепа Тайїпа Ердогана Турецька республіка посилила свій вплив на кілька азійських країн, потіснивши РФ.

Таку думку в інтерв'ю виданню "Morning Express" висловив директор американського Центру зовнішньої політики імені Даґласа і Сари Еллісон Люк Коффі.

За словами аналітика з міжнародних відносин, Анкара більше не звертатиме уваги на дії своїх геополітичних суперників у регіоні, – перш за все йдеться про Москву, Тегеран і Ер-Ріяд, – просуваючи власний порядок денний.

«Упродовж останніх 5-6 років турецький вплив у Середній Азії, на Кавказі та в Афґаністані значною мірою посилився. Можу відзначити, що наперекір проблемам у стосунках, союзництво з Туреччиною і її членство у НАТО приносить велику користь для США. Зараз Ердоган – як ніколи важливий партнер Америки, і з ним у Вашинґтоні ніхто не збирається конфліктувати, навпаки, нарощуватимуть співпрацю. Туреччина і турецький прапор на правду символізують стійкий нейтралітет», – зазначає Люк Коффі.

Маючи приклад торішньої 44-денної Карабаської війни, американський експерт переконаний, Анкара стане надійним посередником між США і владою талібів у Кабулі, а отже прямо й опосередковано впливатиме на Афґаністан і сусідні з ним країни.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що військово-політичний союз Азербайджану і Туреччини став реальністю.

Читайте також:
Світ
За ухвалення заяви проголосували 67 латвійських парламентаріїв зі 100
12:02
Світ
Планується обговорення допомоги Україні
вчора, 12:05
Світ
Нафту з США спрямували в Німеччину на тлі спроб нафтопереробних заводів знайти альтернативу російській нафті
09 серпня, 14:08
Світ
У понеділок, 8 серпня, китайські військові повідомили про нові навчання неподалік від Тайваню
08 серпня, 11:27
Новини
Із закликом виступили сенатори США Ліндсі Грем та Річард Блюменталь
08 серпня, 10:15
Світ
Також зупинено видачу віз для російських власників нерухомості.
06 серпня, 10:19