Туреччина – новий регіональний лідер на Близькому Сході та у Середній Азії

СВІТ
20 вересня, 12:56
Туреччина – новий регіональний лідер на Близькому Сході та у Середній Азії
Фото: Google

Завдяки гнучкій і системній роботі Реджепа Тайїпа Ердогана Турецька республіка посилила свій вплив на кілька азійських країн, потіснивши РФ.

Таку думку в інтерв'ю виданню "Morning Express" висловив директор американського Центру зовнішньої політики імені Даґласа і Сари Еллісон Люк Коффі.

За словами аналітика з міжнародних відносин, Анкара більше не звертатиме уваги на дії своїх геополітичних суперників у регіоні, – перш за все йдеться про Москву, Тегеран і Ер-Ріяд, – просуваючи власний порядок денний.

«Упродовж останніх 5-6 років турецький вплив у Середній Азії, на Кавказі та в Афґаністані значною мірою посилився. Можу відзначити, що наперекір проблемам у стосунках, союзництво з Туреччиною і її членство у НАТО приносить велику користь для США. Зараз Ердоган – як ніколи важливий партнер Америки, і з ним у Вашинґтоні ніхто не збирається конфліктувати, навпаки, нарощуватимуть співпрацю. Туреччина і турецький прапор на правду символізують стійкий нейтралітет», – зазначає Люк Коффі.

Маючи приклад торішньої 44-денної Карабаської війни, американський експерт переконаний, Анкара стане надійним посередником між США і владою талібів у Кабулі, а отже прямо й опосередковано впливатиме на Афґаністан і сусідні з ним країни.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що військово-політичний союз Азербайджану і Туреччини став реальністю.

Читайте також:
Колишній перший генеральний секретар ліванського угруповання "Хезболла" шейх Субгі аль-Туфейлі звинуватив Іран у дискредитації сусідів.
08:48
Путінський режим як завжди всіх переграв, втративши на постсовєцькому просторі вплив на ще одну країну.
вчора, 10:14
Цього тижня міністр оборони США Ллойд Остін відвідає Київ і Тбілісі напередодні планової зустрічі голів воєнних відомств країн-членів НАТО.
19 жовтня, 10:46
Перед колективною Європою на сьогодні постала низка серйозних зовнішньо- і внутрішньополітичних викликів, які поки не мають вирішення.
04 жовтня, 08:12
Будапешт грає у складну гру проти Києва, правила якої надиктовують угорським політикам чекісти з Москви.
02 жовтня, 12:23
Офіційному Києву варто припинити протиставляти себе всім навколо, кидаючи виклик друзям і відштовхуючи від себе партнерів.
02 жовтня, 10:21