Естонія оголосила про нову допомогу для України

ВІЙНА
11 червня, 17:35
ПЗРК Mistral 3 армії Хорватії
ПЗРК Mistral 3 армії Хорватії

ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»

Естонія сьогодні, 11 червня, оголосила про передачу нової допомоги для України. Цього разу це будуть пускові установки і ракети ЗРК «Mistral».

Про це повідомляє міністерство оборони Естонії.

«Україні терміново потрібна протиповітряна оборона для протидії триваючій брутальній агресії росії, і в інтересах безпеки Естонії зробити свій внесок у цю справу разом із союзниками», - сказав міністр оборони Ханно Певкур.

Певкур пояснив, що його країна сформувала пакет допомоги таким чином, щоб він був максимально корисним для України, не ставлячи під загрозу боєздатність Сил оборони Естонії.

Точні обсяги допомоги не розголошуються з міркувань безпеки.

В оборонному відомстві зазначили, що раніше Естонія передавала Україні ракети до Javelin, гаубиці, артилерію, протитанкові міни, протитанкові гранатомети, міномети, транспортні засоби, засоби зв’язку, польові шпиталі (зокрема у співпраці з Німеччиною, Нідерландами, Норвегією та Ісландією), медичне приладдя, засоби індивідуального захисту (шоломи тощо) та сухі пайки.


Mistral

Mistral – комплекс протиповітряної оборони малої дальності, що призначений для ураження повітряних цілей різних типів на малих висотах. Зенітні керовані ракети комплексу оснащені інфрачервоною головкою самонаведення. Комплекс включає: зенітну ракету в герметичному транспортно-пусковому контейнері, пускову установку у вигляді триноги з прицільними засобами, систему «свій-чужий» і джерело живлення.

Найсучасніша версія комплексу Mistral 3 забезпечує перехоплення широкого діапазону повітряних цілей на відстані від 0,5 до 7,5 км та висотах до 3 км у складних метеоумовах та в будь-який час доби.

Комплекс Mistral активно поставляється на експорт та в різних модифікаціях перебуває на озброєнні сухопутних військ та флотів 30 країн світу.

Читайте також:
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
16:22
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54
Війна
Союзники працюють у напрямку постачання засобів протиповітряної оборони для ЗСУ
05 червня, 18:13
Війна
Раніше про відправку військових інструкторів в Україну заявили у Франції.
31 травня, 11:00
Війна
Франція може оголосити про своє рішення наступного тижня.
30 травня, 16:25
Війна
Представники уряду Швеції уточнили деталі передачі літаків дальнього радіолокаційного виявлення Saab 340 AEW&C (ACS 890) Україні.
30 травня, 11:52