Естонія за Україну, але проти трудових мігрантів з Донбасу

Опінії
12.09.2019, 09:24
Естонія за Україну, але проти трудових мігрантів з Донбасу

Міністр внутрішніх справ і лідер естонських націоналістів Март Гельме висловився з приводу напливу українських заробітчан до Естонії .

Кандидат історичних наук (PhD), директор Центру дослідження Фінляндії

Він заявив, що безвізовий статус сприяє збільшенню міграційного тиску та посилює і без того велику російськомовну громаду Естонії.

З метою зупинити вказані явища, очільник естонського МВС і голова Естонської консервативної народної партії (ест. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) розпорядився розслідувати питання можливості скасування безвізового режиму для громадян України.

«Ми прогнозували, що коли українці матимуть можливість без віз подорожувати Євросоюзом, то спровокують масову імміграцію. Ми вважаємо це свого роду "троянським конем" Росії, яка через воєнну агресію, штовхає багатьох власників українських паспортів шукати кращої долі зокрема в Естонії», — прокоментував ситуацію Март Гельме.

Водночас, необхідно наголосити, що уряд Естонської Республіки у повному складі підтримує Україну в її боротьбі з агресором і не визнає російську окупацію частини Донбасу та Криму. Сам лідер естонських націоналістів підкреслив, що немає нічого проти українських туристів, але його турбують вихідці з Донеччини та Луганщини, де триває війна, оскільки вони є представниками так званого типу "homo soveticus".

Чиновник зауважив, що розуміє важку соціально-економічну і політичну ситуацію українців, які вимушені тимчасово залишати свою Батьківщину. Однак не має бути нормою їхнє перетворення на нелегальну дешеву робочу силу.

Риторику Марта Гельме можна зрозуміти, адже перш за все його турбує безпека і порядок у власній країні. "Естонський Сальвіні", як його встигли охрестити опоненти, також прагне не допустити до цієї балтійської республіки ще більше зло — нелегалів з Африки та Азії, від яких захлинається Європа, зокрема і сусідня Фінляндія.

«Аби забезпечити існування естонської нації в історичній перспективі, зберегти наші мову, культуру, державну незалежність, підвищити конкурентоспроможність, бути більш сильними та готовими до нових викликів – має бути створена перспективна урядова програма, над якою ми зараз працюємо», – заявив чиновник.

У цілому ж розуміючи наслідки демоліберальної та мультикультурної політики, що йде з Брюсселя і Страсбурга, праві сили — у першу чергу Естонська консервативна народна партія, — продукують нонконформістську ідеологію, яка направлена на відсторонення балтійської республіки від загальноєвропейських подій. Рівночасно з цим Естонія залишається надійним поборником українського державного суверенітету. У Таллінні підтримують територіальну цілісність України й відверто засуджують російську агресію на Сході.

Подібні гучні ж заяви можновладців, як от думка Марта Гельме, є радше способом привернути увагу власних виборців, а ніж спробою нашкодити українцям. Адже як в Таллінні, так і в Києві, є притомні особи, котрі розуміють, що наші країни мають потенціал формування військово-політичного блоку — Балтійсько-Чорноморського союзу. Саме це міждержавне утворення може стати на заваді поширенню суспільної деградації, котра спостерігається в останні роки на Заході (у межах Євросоюзу) і не дати нашому спільному ворогу зі Сходу (РФ) досягти намічених загарбницьких планів у майбутньому.

Читайте також:
Політика
Каллас продовжить виконувати обов'язки глави уряду до приходу до влади нового уряду.
15.07.2024, 11:30
Війна
Міністр наголосив, що обсяги виробництва боєприпасів у Європі наразі є недостатніми
28.02.2023, 11:45
Світ
Митрополит московського патріархату в Естонії збирався провести «молебен за мир» за два дні до річниці нападу росії на Україну
06.02.2023, 14:19
Світ
"Війну може закінчити путін, якщо він припинить воювати і повернеться до кордонів своєї країни"
28.12.2022, 13:18
Світ
Естонія закликає західних партнерів суттєво збільшити військову та гуманітарну допомогу Україні
18.10.2022, 15:20