Парламент Естонії підтримав закон, який дозволить передавати Україні заморожені російські активи

СВІТ
15 травня, 17:27
Парламент Естонії підтримав закон, який дозволить передавати Україні заморожені російські активи

Рішення про передачу буде ухвалювати МЗС країни.

Парламент Естонії у середу, 15 травня, проголосував за закон, який передбачає можливість спрямувати на відновлення України російські активи.

За рішення проголосували 65 членів парламенту, проти – три, повідомило видання Postimees.

«росія - це держава-агресор. Відшкодування завданих нею під час воєнних дій збитків не має лягти на плечі України та її союзників. За заподіяну шкоду відповідає росія, яка і повинна понести цю відповідальність» – сказав заявив голова конституційної комісії парламенту Естонії Хендрік Йоганнес Террас.

За словами Терраса, для відшкодування збитків завданих під час війни Україні можна передавати активи, які були заморожено міжнародними санкціями.

Зазначається, що закон пропонує механізм, який передбачає відповідальність для осіб і підприємств, які пов'язані з агресією проти України або сприяють їй.

Цей закон готувала конституційна комісія впродовж більш як пів року. До його розробки залучали також іноземних експертів.

Перед другим читанням конституційна комісія внесла в законопроєкт поправку, згідно з якою рішення про використання активів ухвалює Міністерство закордонних справ під час адміністративного провадження. У попередньому варіанті дозвіл на використання майна було необхідно клопотати через адміністративний суд.

Нагадаємо, що газета Financial Times повідомляла, що серед країн Балтії зростає побоювання, що путін може випробувати рішучість НАТО провокаціями або нападом. Також ці побоювання посилюються у зв'язку з перспективою повернення Дональда Трампа.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Міністр наголосив, що обсяги виробництва боєприпасів у Європі наразі є недостатніми
28.02.2023, 11:45
Світ
Митрополит московського патріархату в Естонії збирався провести «молебен за мир» за два дні до річниці нападу росії на Україну
06.02.2023, 14:19
Світ
"Війну може закінчити путін, якщо він припинить воювати і повернеться до кордонів своєї країни"
28.12.2022, 13:18
Світ
Естонія закликає західних партнерів суттєво збільшити військову та гуманітарну допомогу Україні
18.10.2022, 15:20
Світ
Завтра парламент Естонії надасть резолюцію, у якій російський режим назвуть терористичним
10.10.2022, 16:00
Світ
Їм дали три дні для того, щоб покинути країну
15.08.2022, 14:22