Естонія звинуватила РФ у спробі викривити історичну правду

ПОЛІТИКА
03.02.2020, 17:56
Керсті Кальюлайд
Керсті Кальюлайд
Фото: youtube.com

Глава МЗС Польщі заявив про намір Варшави й Таллінна спільно протистояти прагненню РФ по-своєму тлумачити історичні події XX століття.

Президент Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що укладений 2 лютого 1920 року між Естонією та Радянською Росією Тартуський мирний договір є чинним і досі.
Про це вона сказала в неділю, 2 лютого, під час урочистостей з нагоди 100-річчя підписання цього договору, передає DW.

«Тартуський мирний договір був, є і залишиться свідоцтвом про народження естонської держави. І він є чинним. Естонія не приєдналася до Радянського Союзу добровільно, нас окупували», – заявила вона.

Кальюлайд підкреслила, що цей документ офіційно і дипломатично закріпив перемогу Естонії в Визвольній війні 1918-1920 років. Крім того, договір став основою для визнання Естонії в якості «суб'єкта, а не об'єкта міжнародних відносин» і суверенної держави, зазначила далі естонський президент.

Одночасно вона закликала відмовитися від перегляду повоєнних кордонів Європи.

«Ми відновили нашу незалежність на основі правової спадкоємності. У той же час ми повинні поважати міжнародний консенсус щодо того, що післявоєнні кордони Європи більше не будуть перемальовуватися», – підкреслила Кальюланд.

На урочистому заході, присвяченому 100-річчю підписання договору, були присутні представники Польщі, Латвії та Фінляндії. Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив про намір Варшави й Таллінна спільно протистояти прагненню РФ по-своєму тлумачити історичні події XX століття.

«Під час наших переговорів ми зійшлися на думці, що засуджуємо недавні спроби Москви спотворити, сфальсифікувати і по-новому інтерпретувати історію. Ми плануємо в найближчому майбутньому продовжити наші дії, спрямовані проти цих спроб», – підкреслив він після зустрічі в Тарту з естонським колегою Урмасом Рейнсалу.

Рейнсалу також заявив, що 100-річчя Тартуського мирного договору є святковим днем, який не можуть затьмарити спроби третіх країн сфальсифікувати історичні факти. Солідарність з Естонією і Польщею також висловив глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс.

Як відомо, Тартуський (Юр'ївський) мирний договір був підписаний 2 лютого 1920 між Радянською Росією і Естонією та визнає незалежність естонської держави.

В свою чергу, наприкінці січня цього року, представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що 1940 року Естонія втратила статус суб'єкта міжнародного права після вступу до складу СРСР. Відтоді Тартуський договір, за її словами, втратив свою чинність. 

Нагадаємо, ми раніше повідомляли, що ювілей Тартуської мирної угоди відзначили смолоскипним маршем у центрі Таллінна

Читайте також:
Життя
Журі міжнародного конкурсу Comedy Wildlife Photography Awards показало раніше не оприлюднені кадри флори та фауни. Їх навмисно приховували.
31 березня, 07:59
Світ
3,6 кілограма золота та понад 6000 діамантів використано для виготовлення унікальної монети.
06.09.2023, 20:10
Політика
Над "чорним континентом" занесено сірник, який от-от спалахне через російсько-китайське збройне втручання у країни регіону Сахель.
26.08.2023, 19:26
Життя
Вісь обертання Землі за останні роки змістилася через видобуток підземних вод, що перерозподіляє вагу на планеті.
19.06.2023, 17:00
Економіка
Маріонетковий проросійський режим Алєксандра Лукашенка винен іншому диктатору Ніколасу Мадуро мільярди доларів США за "чорне золото".
15.04.2023, 21:13
Кримінал
Російський слід державного перевороту, який не відбувся.
15.12.2022, 10:23