Мовне питання по-естонськи: президент розчарована бездіяльністю свого уряду в галузі освіти

СВІТ
07.11.2019, 08:25
Мовне питання по-естонськи: президент розчарована бездіяльністю свого уряду в галузі освіти

Проблеми стосовно мови у галузі освіти виникають не лише в Україні.

Президент Естонської Республіки Керсті Кал'юлайд здивована, що чинний уряд її країни досі не перевів повністю систему освіти на державну мову, як це зробили в Латвії.

Про це очільниця держави розповіла в інтерв'ю виданню "Latvijas Sabiedriskie Mediji". Керсті Кал'юлайд, зокрема, наголосила, що вважає нормальним явищем стурбованість естонців із приводу мови та її захисту.

«Насправді я 3 роки закликаю наших політиків діяти. Я трохи розчарована, що ця коаліція, яка, мабуть, найнаціоналістичніша, якщо можна так сказати, не перевела систему освіти повністю на естонську мову», — вважає Керсті Кал'юлайд.

Водночас пані президент не розуміє, чому естонський уряд гальмує давно заплановане переведення освіти на 100% викладання державною мовою. Керсті Кал'юлайд підкреслила, що влада зобов'язана забезпечити кожну дитину Естонії мати можливість навчатися естонською мовою з метою подальшої інтеграції у суспільство.

Читайте також:
Провідна корпорація Фінляндії, що спеціалізується на комунікаційних й інформаційних технологіях, отримала велике замовлення.
12:01
Слід звикнутися з тим, що конфлікт на Південному Кавказі вигідний усім його учасникам.
09:52
Понад 700 освітян вимагають від профільного міністерства Іспанії посилити роль державної іспанської мови у низці автономних регіонах.
вчора, 09:23
У Каліфорнії палає долина Напа, де розташовані найвідоміші виноградники США.
29 вересня, 16:42
Аби на континенті знову настав довготривалий мир, європейським країнам слід мати партнерські відносини з РФ.
29 вересня, 13:47
Потрібні 7 учених, 3 людини інженерно-технічного персоналу, лікар і кухар.
28 вересня, 18:54