Мовне питання по-естонськи: президент розчарована бездіяльністю свого уряду в галузі освіти

СВІТ
07.11.2019, 08:25
Мовне питання по-естонськи: президент розчарована бездіяльністю свого уряду в галузі освіти

Проблеми стосовно мови у галузі освіти виникають не лише в Україні.

Президент Естонської Республіки Керсті Кал'юлайд здивована, що чинний уряд її країни досі не перевів повністю систему освіти на державну мову, як це зробили в Латвії.

Про це очільниця держави розповіла в інтерв'ю виданню "Latvijas Sabiedriskie Mediji". Керсті Кал'юлайд, зокрема, наголосила, що вважає нормальним явищем стурбованість естонців із приводу мови та її захисту.

«Насправді я 3 роки закликаю наших політиків діяти. Я трохи розчарована, що ця коаліція, яка, мабуть, найнаціоналістичніша, якщо можна так сказати, не перевела систему освіти повністю на естонську мову», — вважає Керсті Кал'юлайд.

Водночас пані президент не розуміє, чому естонський уряд гальмує давно заплановане переведення освіти на 100% викладання державною мовою. Керсті Кал'юлайд підкреслила, що влада зобов'язана забезпечити кожну дитину Естонії мати можливість навчатися естонською мовою з метою подальшої інтеграції у суспільство.

Читайте також:
Жаїр-Мессіаш Болсонару оголосив про довгоочікувану міністерську перестановку.
11:35
Прикордонна служба Коста-Рики за підтримки поліції вилучила великий вантаж наркотиків, що прямував з Південної Америки до Європи.
10:50
Заступник генерального прокурора США закликав відмовлятися від продукції технологічного гіганта з КНР на користь європейських аналогів.
09:30
Естонська розвідка стверджує, що у НАТО в Європі немає ракетних систем, які дорівнювали б російським.
вчора, 15:00
«Смерть трансатлантичного союзу є сильно перебільшеною. Захід перемагає».
вчора, 07:58