Facebook та Instagram дозволять демонструвати жіночі груди

СВІТ
19.01.2023, 10:17
Facebook та Instagram дозволять демонструвати жіночі груди
Фото: google

Meta вирішила, що правила платформи, які забороняють показувати жіночі груди, перешкоджають свободі користувачів.

Рада, яка консультує компанію Meta щодо політики модерації контенту, заявила, що заборона перешкоджає інклюзивності на платформах, особливо для жінок, інтерсексуалів, небінарних і трансгендерних людей. До її складу входять науковці, правознавці, юристи.

Експерти описали політику платформи щодо оголених зображень для дорослих як «дискримінаційну» та порадили Meta змінити її «так, щоб вона керувалася чіткими критеріями, які поважають міжнародні стандарти прав людини».

Це рішення було прийнято після того, як рада скасувала постанову Meta видалити два дописи в Instagram із зображенням трансгендерних і небінарних людей з оголеними грудьми.

До цього часу Meta дотримувався суворої політики щодо показу жіночих сосків – навіть матері, які годують грудьми, історично цензурували вміст. Це викликало обурення ще у 2012 році, коли було випущено фільм, присвячений цій темі, що призвело до протестів, які вимагали права жінок оголити груди в соціальних мережах, якщо вони цього захочуть.

Відтоді були введені винятки для моментів грудного вигодовування, пологів і після пологів, ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям (наприклад, після мастектомії, поінформованості про рак молочної залози чи операції з підтвердження статі) або актів протесту. Однією із постійних суперечок є те, що платформи часто дозволяють не цензурувати мову ворожнечі, а жіночі соски заборонені.

Наглядова рада Meta стверджувала, що чинна політика базується на бінарному погляді на стать і розрізненні між чоловічим і жіночим тілом. Було додано, що правила Meta щодо оголеного тіла дорослих «встановлюють непропорційні обмеження на деякі типи контенту та вираження думок», тоді як менш обмежувальні заходи можуть бути ефективними, такі як екрани попереджень і обмеження за віком, щоб переглядати його мали можливість лише користувачі старше 18 років.

Читайте також:
Політика
Незабаром практика судів стосовно мобілізації та виконання військового обов’язку може бути закрита для громадськості.
24 травня, 09:45
Політика
Це сталося через рішення МЗС про заборону надання консульських послуг чоловікам.
24 квітня, 11:31
Кримінал
Саботаж потенційних колаборантів викрито в одній з областей України. Кричущі факти доводять профнепридатність соціальних педагогів.
29 січня, 14:17
Війна
Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що його обурюють випадки, коли працівники ТЦК застосовують до українців фізичну силу.
17 січня, 17:22
Полтава
Реформовані аваковські менти отримали доступ до камер спостереження у 13 навчально-виховних закладах. Поки що у Пирятинській громаді.
12 січня, 14:53
Війна
Головнокомандувачу доповідають брехуни, адже ситуація на фронті, м'яко кажучи, катастрофічна. Паркетне офіцерство нехтує правами солдатів.
16.09.2023, 18:45