ОБСЄ попереджає українок про реальну загрозу

КРИМІНАЛ
18 січня, 14:33
ОБСЄ попереджає українок про реальну загрозу
Фото: google

Вразливі українські жінки можуть опинитися під загрозою торгівлі людьми.

Офіс спецпредставника та координатора ОБСЄ з питань боротьби з торгівлею людьми помітив вибух пошукової активності в Інтернеті щодо сексуального контенту, пов’язаного з українськими жінками та дівчатами. Залежно від країни відповідні пошукові запити за такими ключовими словами, як «ескорт», «порно» або «зґвалтування» разом зі словом «українка» зросли на 600%. У Швеції, де вимагання сексуальних послуг заборонено і є точні дані про клієнтів, понад дві третини затриманих чоловіків розшукували саме українок.

Це те, що заступник координатора ОБСЄ з боротьби з торгівлею людьми Андреа Сальвоні описує як «токсичне середовище». Коли війна посилювалася, все більше і більше людей з України залишали свою батьківщину, щоб шукати притулку за кордоном, вони опиняються у країнах, де мають мало або взагалі не мають соціальних контактів і значною мірою залежать від державної допомоги. 

Сальвоні та його колеги все частіше знаходили «темні оголошення про роботу» в групах Facebook і чатах Telegram, в яких українці шукали інформацію про те, як покинути зону бойових дій. У цих оголошеннях жінкам і дівчатам обіцяли можливість заробити «легкі» гроші — наприклад, «супроводжуючи» клієнтів.

Щоб поінформувати українських біженців про небезпеку, яку становлять торговці людьми, ОБСЄ запустила вебсайт з інформацією про ризики та класичні інструменти, які використовуються для вербування жінок і дівчат, а також гарячу телефонну лінію.

Одним із самих небезпечних напрямів є Німеччина, що відрізняється найбільшою ліберальністю у сфері секс-бізнесу. В ній переслідуються лише невеликий відсоток випадків користування послугами жертв торгівлі людьми. Проблема полягає в тому, що "ззовні злочинна і незлочинна діяльність виглядають абсолютно однаково", — додає Сальвоні. Тому переважна більшість торговців людьми залишаються безкарними.

Читайте також:
Світ
російські дипломати, вислані після початку повномасштабного вторгнення з країн ЄС, влаштувавшись на роботу до посольства в Сербії.
24 березня, 10:24
Світ
Міністра неодноразово критикували через її публічні помилки та незрозуміле ставлення до війни в Україні.
16 січня, 20:31
Світ
Сербія відмовляється визнавати незалежність Косово та попереджає, що захищатиме місцевих сербів усіма засобами.
27.12.2022, 12:34
Світ
У Європарламенті б’ють на сполох через авторитаризм у Польщі
17.12.2022, 13:37
Світ
Компанія Kalvis вже виготовила близько 100 печей, половину з яких відправили в Україну в Бахмут та Ізюм.
17.12.2022, 12:48
Світ
ЄС планує збільшити свою військову підтримку України
15.10.2022, 11:15