Facebook видалив чергову мережу китайських ботів

ПОЛІТИКА
15 лютого, 17:45
Facebook видалив чергову мережу китайських ботів

Вони критикували допомогу Україні, прикидаючись родичами військових США.

У Китаї росте активність створення ботів у соцмережах для впливу на західну політику, зазначають фахівці з безпеки в компанії Meta.

Компанія Meta, яка керує соціальними мережами Facebook та Instagram, знищила мережу фальшивих акаунтів, які видавали себе за родичів американських військових та активістів антивоєнного руху. За даними дослідників безпеки компанії, фальшиві акаунти були створені в Китаї і націлені на американську аудиторію.

Про це повідомляє Engadget.

Група підроблених облікових записів була відносно невеликою: 33 облікові записи у Facebook, чотири профілі в Instagram, шість сторінок і шість груп у Facebook. Акаунти розміщували інформацію щодо американських авіаносців і на інші військові теми, а також критикували зовнішню політику США щодо Тайваню та Ізраїлю та підтримку України, йдеться у свіжому звіті Meta, присвяченому «скоординованій неавтентичній поведінці» (CIB).

Група також вела облікові записи на YouTube і Medium і поширювала онлайн-петицію, стверджуючи, що вона була написана американцями, щоб критикувати підтримку США Тайваню.

Керівник відділу аналізу глобальних загроз Meta Бен Німмо заявив, що за останній рік у Китаї спостерігається зростання кількості операцій для впливу на міжнародну політику.

За його словами, з 2017 року Meta знищила 10 мереж CIB, створених у Китаї, при цьому шість із них знищено за останній рік. Минулого літа Meta виявила і вилучила особливо велику мережу з тисяч підроблених облікових записів, які намагалися поширювати на платформі прокитайські пропагандистські повідомлення.

Однак на цей час китайські фальшиві акаунти не мають особливого успіху на великих західних онлайн-платформах, стверджують у Meta, відзначаючи, що остання мережа змогла охопити лише близько трьох тисяч акаунтів у Facebook, а дві сторінки в Instagram на момент виявлення не мали жодного підписника.

Дослідники Meta прогнозують, що подібні спроби продовжуватимуться до виборів 2024 року, і закликають людей з великою кількістю підписників бути дуже обережними при бажанні репостнути інформацію з маловідомих джерел: її слід ретельно перевіряти.

«Наше дослідження загроз показує, що мережі CIB проникають до автентичних спільнот, коли їм вдається кооптувати реальних людей – політиків, журналістів та інших впливових осіб – і задіяти їхню аудиторію» – зазначили у звіті.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Доведеться докладніше розповісти про їхній інтелектуальний та моральний рівень і, головне, джерела їхнього доходу.
02 квітня, 10:35
Світ
Однак Букінгемський палац досі не опублікував жодного повідомлення про стан здоров'я монарха.
18 березня, 16:28
Політика
Цікаво, в цю нісенітницю хтось, окрім єрмака і Зеленського, повірить?
06 березня, 18:49
Політика
Хто насправді стоїть за найбільшою в Україні мережею анонімних телеграм-каналів і скільки це коштує
06.09.2023, 09:23
Опінії
Технології російських спецслужб не змінюються з часів Першої світової
01.06.2022, 12:25
Політика
Володимир Зеленський зі своєю командою «ефективних менеджерів» прирікають народ на зубожіння, а державу на руїну. Такий був план Кремля.
вчора, 13:45