FACEBOOK звинуватили в прослуховуванні розмови через смартфони

СВІТ
02.06.2016, 12:50
FACEBOOK звинуватили в прослуховуванні розмови через смартфони

Розробники Facebook впровадили в офіційний клієнт можливість постійного прослуховування користувачів. Ця функція з'явилася у додатках для мобільних пристроїв в 2014 році, пише BFM.

Експерти довели, що додаток Facebook постійно прослуховує розмови користувачів смартфонів. Про це заявила Келлі Бернс американська професоркауніверситету Південної Флориди, яка знайшла докази прослушки навіть при відключенні цієї соціальної мережі.

Бернс вирішила докладніше вивчити нові функції Facebook. Вона встановила, що додаток використовує можливості прослуховування не тільки в заявлених цілях надання допомоги користувачам, але і для прослуховування їхніх розмов. Соціальна мережа використовує отриману прослушку для подальшого пропозиції певних послуг (про те, що доступ до прослуховування мають спецслужби ні у кого не викликає сумніву – ред).

Для перевірки свого припущення фахівець спеціально обговорювала з співрозмовниками строго певні теми при вимкненому доступі до соціальної мережі, а потім виявила, що на відкритих нею на цьому пристрої інтернет-сайтах демонструвалися рекламні оголошення, пов'язані з порушеними в розмовах питаннями.

На запит журналістів представник Facebook офіційно заявив, що компанія «не використовує можливостей аудіо вбудованих в телефони мікрофонів для збору і передачі інформації рекламодавцям або новинним агентствам в тій чи іншій формі».

При запуску нової функції два роки тому керівники Facebook стверджували, що телефони з встановленим додатком зовсім не слухають користувачів, а компанія не зберігає аудіозаписи.

В офіційних документах Facebook, опублікованих на сайті компанії також стверджується, що вона не записує розмови клієнтів, але використовує звукову інформацію «для ідентифікації того, що відбувається навколо пристрою».

Використовується така можливість нібито тільки для того, щоб визначити, що саме користувач слухає або дивиться інформацію, «щоб полегшити йому можливість розміщення відповідних постів» у соціальній мережі.

Як пише британська газета, прослушку телефонів, на якій встановлено цей додаток Facebook, можна відключити за допомогою програмних засобів при налаштуванні операційної системи. Ця можливість передбачена для смартфонів, що працюють як на операційній системі iOS, так і на Android.

Відділ моніторингу

Читайте також:
В результаті турецьких авіаударів були знищені 8 танків, 4 бронемашини, 2 ракетні установки й 5 гаубиць
10:24
Найсуттєвіші втрати понесли глава Amazon, співзасновник корпорації Microsoft і президент групи компаній LVMH.
08:50
В Україні станом на 28 лютого не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу Covid-19.
вчора, 16:33
Баттулга разом з кількома іншими чиновниками нещодавно відвідували Китай.
вчора, 14:52
Збройні сили Вірменії порушили режим припинення вогню на лінії зіткнення з азербайджанською армією.
вчора, 13:05
До переліку країн, де виявили хворих, додалася Білорусь.
вчора, 09:26