Фальстарт Крюківських «Тарпанів»

ПОЛТАВА
06.11.2014, 13:50
Фальстарт Крюківських «Тарпанів»

Швидкісний пасажирський рух України чекають нові потрясіння при експлуатації поїздів Крюківського вагонобудівного заводу. Як показала практика експлуатації електропоїздів «Тарпан» - надія вітчизняного швидкісного руху зазнала фіаско.

Цю інформацію повідомили на сайті видання «Політика. UA».

На балансі Української залізничної швидкісної компанії на даний момент значитися два поїзди «Skoda» та 10 поїздів виробництва компанії «Hyundai Rotem». Також ДП «УЖСК» є оператором швидкісних потягів «Тарпан» вітчизняного виробництва.

На відміну від корейських потягів, які пройшли повний цикл випробувань, у тому числі на території України і пережили зиму 2013 року, «Тарпани» вийшли на маршрут без отримання остаточної експертної оцінки придатності до експлуатації.

Не пройшовши необхідних перевірок, один із «Тарпанів» відпрацював лише тиждень після офіційного виходу на маршрут і завод-виробник був змушений відкликати ЕКР-02 «Тарпан», і заборонити його експлуатацію.

У довідковій службі «Укрзалізниці» підтвердили, що швидкісний поїзд вітчизняного виробництва тимчасово знято з курсування.

Пізніше прес-служба ПАТ «КВБЗ» повідомила, що технічні неполадки були виявлені в системі електроживлення і крюківським фахівцям довелося, в рамках гарантійних зобов'язань, усунути несправності обладнання електропоїзда, що забезпечує функціонування систем освітлення, вентиляції, кондиціювання та санвузлів.

З приводу інших поламок «Тарпанів» у пресі немає ні слова, але чомусь потяги Крюківського вагонобудівного заводу були достроково зняті з маршруту Київ-Вінниця-Одеса.

Така ж доля чекала і маршрут Київ-Дніпропетровськ-Київ. «Тарпан» ЕКР-01 вийшов у рейс №733 Інтерсіті + в серпні 2014 року. Але відслуживши короткий час, був знятий з експлуатації. За неофіційними даними, у швидкісного потяга згоріли тягові вузли, а це куди серйозніше поломки в системі електроживлення. Вихід з ладу двох двигунів перетворює дітище КВБЗ на купу дорогого металу, який тепер потребує капітального ремонту.

Крім поламок, які виллються в копієчку і виробникові і експлуатуючій компанії, в експертному середовищі точаться розмови про неможливість експлуатації «Тарпанів» в зимовий період. Так як в умовах низьких температур не проводились випробування даних поїздів, і як поведуться вітчизняні потяги в умовах ожеледиці та засніженості залізничного полотна - невідомо.

Також виникає питання щодо обслуговування даних потягів. Так як технічні бази по обслуговуванню рухомого складу в Києві (станція Дарниця) і Харкові призначені для проведення профілактичних робіт для поїздів «Hyundai Rotem», а для технічного обслуговування Українських вагонів відповідної інфраструктури не передбачено.

Усі факти поспішного виведення вітчизняних поїздів на маршрути, вказують на відсутність професіоналізму, який проявили розробники швидкісного потягу ще на стадії створення бренду «Тарпан». Називаючи потяг ім'ям вимираючого виду коней, творці «Тарпана» прирекли його на фіаско.


Читайте також:
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
вчора, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
вчора, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05
Договіри оренди земельних угідь між Кременчуцькою районною державною адміністрацією і фермерським господарством визнано недійсним.
12 лютого, 10:00