Федерація футболу Полтавщини витрачала бюджетні кошти на приватні клуби та піар народного депутата

Виміри
05.12.2019, 11:29

Громадська спілка «Федерація футболу Полтавщини» коштом бюджету фінансувала тренувальні збори молоді приватного клубу «Ворскла» та влаштовувала змагання для нардепа Олега Кулініча напередодні виборів.

Очолювану колишнім губернатором Валерієм Головком федерацію фінансує з бюджету Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації під керівництвом Олександра Буцького.

Фінансування та розподіл коштів викликає багато питань. Буцький був у підпорядкуванні Головка до весни 2019 року, доки тодішнього голову ОДА не відсторонили від посади через корупційний скандал.

«Останній Бастіон» дізнався, які заходи організовувала ГС «Федерація футболу Полтавщини» у 2018-2019 роках, на основі документації, отриманої в Управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту.

З документів ми дізналися про нецільове використання бюджетних коштів.

 

Факт №1

Федерація футболу Полтавщини фінансувала навчально-тренувальні збори ДЮФШ приватного футбольного клубу «Ворскла». У 2019 році – загалом на 60 тис. грн. 2018-го - на 19 тис. 550 грн.

Федерація футболу Полтавщини витрачала бюджетні кошти на приватні клуби та піар народного депутата_1

Управління може фінансувати навчально-тренувальні збори збірних області, які беруть участь у змаганнях. Натомість через ФФП фінансувався приватний клуб.

При цьому тут наявний конфлікт інтересів. Першим заступником голови ГС «Федерація футболу Полтавщини» є Олег Лисак. Він же – віцепрезидент ФК «Ворскла».

Федерація футболу Полтавщини витрачала бюджетні кошти на приватні клуби та піар народного депутата_2
Федерація футболу Полтавщини витрачала бюджетні кошти на приватні клуби та піар народного депутата_3

Кошти, за які мав розвиватися дитячий спорт у райцентрах та селах і оновлюватися спортивна інфраструктура, пішли на тренування молоді приватного футбольного клубу.

Відзначимо, що почесним президентом ФК «Ворскла» залишається Костянтин Жеваго –  другий найбагатший українець за версією Forbes.

 

Факт №2

Федерація два роки поспіль фінансувала футбольні турніри на призи нардепа Олега Кулініча. 2018 року було витрачено 15 тис. грн. У 2019 – 18 тис. грн.

Федерація футболу Полтавщини витрачала бюджетні кошти на приватні клуби та піар народного депутата_4

«Міжрайонний Кубок футболу на призи Кулініча» відбувся за місяць до парламентських виборів, на яких Олег Кулініч був кандидатом у народні депутати. Міжрайонними змагання називаються, бо об'єднують райони з території виборчого округу політика. Як видно з сайту Федерації, турнір перетворили в агітаційний майданчик Кулініча.

Федерація футболу Полтавщини витрачала бюджетні кошти на приватні клуби та піар народного депутата_5

Факт №3

2018 рік. Коштом обласного бюджету Федерація нагородила приватний клуб ФК «Полтава» на суму 32 100 грн, а ФК "Ворскла" – 67 930 грн.

Загалом упродовж 2018-2019 років Управління у справах сім'ї молоді та спорту Полтавської ОДА профінансувало Федерацію Головка на майже 3 млн грн. 

На тлі налагодженої за участі Буцького та Головка схеми зловживань бюджетними коштами спостерігається катастрофічне недофінансування спортивних закладів, які справді мали б отримувати бюджетну підтримку. Так, нещодавно до редакції звернулися батьки дітей із Полтавської дитячо-юнацької школи імені І. Горпинка. Вони повідомили, що змушені збирати кошти на елементарні речі.

Федерація футболу Полтавщини витрачала бюджетні кошти на приватні клуби та піар народного депутата_6

Описана ситуація вкотре доводить, що Федерація футболу Полтавщини – це структура, створена не для розвитку спорту, а для особистого збагачення Валерія Головка та близьких до нього осіб, а також вирішення кон'юнктурних політичних інтересів.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Подібного фактажу на Прозоро по Скороходівській ОТГ безліч.
26 травня, 20:37
Регіональні співробітники українських спецслужб приховують від начальства свої трудові й не зовсім трудові доходи.
25 травня, 10:09
Івана Баканова підозрюють у порушені антикорупційного законодавства одразу двох європейських держав.
22 травня, 10:47