Фільм «20 днів у Маріуполі» номінований на «Оскар»

МИСТЕЦТВО
23 січня, 16:36
Фільм «20 днів у Маріуполі» номінований на «Оскар»

У Лос-Анджелесі були оголошені номінанти на 96-ту церемонію вручення премій Американської кіноакадемії

Український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» потрапив до номінації премії «Оскар».

23 січня в Лос-Анджелесі були оголошені номінанти на 96-ту церемонію вручення премій Американської кіноакадемії. Серед номінацій і українська стрічка режисера Мстислава Чернова.

Український режисер Мстислав Чернов представив документальний фільм «20 днів у Маріуполі», який отримав номінацію на премію Оскар 2024 у категорії «Найкращий документальний фільм».

Фільм описує перші тижні російського вторгнення в Україну в Маріуполі, висвітлюючи гуманітарну катастрофу, що виникла через облогу, масові поховання, злочини російських військ, роботу медичного персоналу та бомбардування пологового будинку.

Над фільмом працювали українські журналісти, представники міжнародного інформаційного агентства Associated Press: відеооператор Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка і продюсерка Василіса Степаненко.

Це були єдині журналісти з міжнародною акредитацією, які залишалися в оточеному російськими загарбниками місті й документували жахи вторгнення.

Міжнародна прем’єра фільму відбулась на міжнародному фестивалі незалежного кіно «Санденс» у січні 2023 року, де він отримав приз глядацьких симпатій. Українська прем’єра фільму відбулась на фестивалі «Docudays UA» в Києві. В український прокат він вийшов в серпні 2023 року і став найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.

Читайте також:
Життя
Кетрін Бойєр Вотерстон - американська акторка, відома ролями у фільмах «Вроджена вада», «Стів Джобс» і «Фантастичні звірі і де їх шукати»
19.06.2021, 17:30
Мистецтво
Картину вкрали й удруге, а потім кинули на зупинці у Лондоні.
06 квітня, 16:21
Мистецтво
Широко визнаний одним із найвидатніших і найвпливовіших акторів усіх часів. Його таланту не стільки заздрили, скільки надихалися...
04 квітня, 20:29
Мистецтво
Протягом тривалого часу дослідники творчості Леонардо намагалися розгадати, в якому куточку Італії було написано пейзаж
01 квітня, 11:25
Мистецтво
Фільм українського виробництва вперше в історії отримав нагороду Американської кіноакадемії
11 березня, 09:50
Мистецтво
Зазвичай люди займають свій розум тим, що марнотратно й весело водночас. Усе, щоби не ставити собі питань і не міркувати над життям.
03 березня, 13:00