Фінансові потоки московії різко скоротилися і ускладнилися після нових санкцій США

ВІЙНА
06 травня, 15:11
Фінансові потоки московії різко скоротилися і ускладнилися після нових санкцій США

Логічною кінцевою точкою цього є перетворення росії на Іран

Обмеження на платежі справили стримуючий вплив далеко за рамками тіньової торгівлі компонентами для російського ВПК, оскільки банки замість того, щоб порушити санкції США, припинили цілі категорії трансакцій з Москвою.

Банківські установи, які раніше працювали з російськими компаніями, тепер відмовляються від них, уникають угод у різних валютах, закривають рахунки.

Обсяги зовнішньої торгівлі московії із такими ключовими партнерами, як Туреччина та Китай, у першому кварталі 2024 року значно зменшилися після запровадження санкцій США щодо великих міжнародних банків, які допомагають рф купувати критично важливі товари подвійного призначення.

Про це пише американське видання Financial Times із посиланням на американських чиновників.

Тепер, за словами видання, фінансові потоки росії в обох напрямах значно ускладнилися, оскільки банки побоюються наслідків від американських вторинних санкцій, які можуть відстежити будь-яку трансакцію в доларах і викреслити банки зі світової фінансової системи. Обмеження на платежі справили стримуючий вплив далеко за рамками тіньової торгівлі компонентами для російського ВПК, оскільки банки замість того, щоб порушити санкції США, припинили цілі категорії трансакцій з Москвою.

Банківські установи, які раніше працювали з російськими компаніями, тепер відмовляються від них, уникають угод у різних валютах, закривають рахунки.

«росії стало складніше отримати доступ до фінансових послуг, необхідних їй для отримання важливих для рф товарів. Безумовно мета полягає в тому, щоб значно ускладнити рух цих грошей, збільшити витрати для росіян і тертя в системі. Розрив — це важливий результат» — наголосила Анна Морріс, заступник помічника міністра фінансів США з міжнародних справ.

Тому російський бізнес, за словами інсайдерів FT, намагається якнайшвидше вибудувати мережу посередників, що дають змогу уникнути перевірок з боку регулюючих органів навіть у тому разі, якщо платіж не має начебто нічого спільного з військовою машиною Росії. Водночас це збільшує розміри платежів, включно з витратами на конвертацію валюти і комісійні.

«З кожним місяцем стає дедалі важче і важче. В один місяць — у доларах, наступний — в євро; протягом шести місяців ви в принципі нічого не зможете зробити. Логічною кінцевою точкою цього є перетворення росії на Іран» — сказав наближений до влади російський інвестор, маючи на увазі суворі фінансові санкції проти Тегерана.

Читайте також:
Економіка
Відтепер біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для решти валютних пар. А отже, стане орієнтиром для всіх учасників ринку.
16 червня, 07:01
Війна
Московська біржа зупинила торги доларом, євро та гонконгським доларом.
13 червня, 10:25
Світ
Державне утворення Ізраїлі відсторонили від найбільшої у світі виставка озброєнь.
01 червня, 09:05
Політика
Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.
31 травня, 14:52
Економіка
Ресурсна федерація московії все ще набиває державний бюджет доходами від продажу вуглеводні. Проте це не триватиме вічно.
14 травня, 20:47
Світ
США заблокували схему, через яку Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд
14 травня, 18:53