Фірма, пов’язана з Павлом Кириленком, заробила 414 млн гривень на відновленні Донеччини

ПОЛІТИКА
06 вересня, 17:46
Фірма, пов’язана з Павлом Кириленком, заробила 414 млн гривень на відновленні Донеччини

П’ять тендерів провели за три місяці до звільнення Кириленка.

В Донецькій області приватна фірма, котра була пов’язана з колишнім головою місцевої обласної адміністрації та теперішнім керівником АМКУ Павло Кириленком, отримала підрядів на 414 млн гривень для робіт з відновлення теплопостачання й водозабезпечення.

Про це повідомляє 368.media.

Фірма, пов’язана з Павлом Кириленком, заробила 414 млн гривень на відновленні Донеччини_1

Це п’ять тендерів, які упродовж трьох місяців – з червня по вересень 2023 року – виграло приватне підприємство «Полі» з Дніпра.

Два останніх було завершено 5 вересня – це останній день перебування на посаді голови Донецької ОДА Павла Кириленка.

ПП «Полі» довірили роботи з відновлення теплопостачання й водозабезпечення у містах Селидове, Мирноград і Святогірськ. За умовами тендерів загальна вартість робіт становила 364 млн гривень. У процесі подальшого корегування договорів сума зросла до 414 млн гривень.

Жодних конкурентів на торгах у ПП «Полі» не було. Підтверджувальних документів про досвід аналогічних робіт воно не надало. Інформації про фінансову звітність також не було.

Чим нам так цікава ця фірма?

Раніше ПП «Полі» займалося ремонтом пральних машин. У 2021-2022 роках взагалі ніякої діяльності не вело. У 2020-му річний оборот коштів підприємства становив аж 132 тис. гривень. Нічого з цього не стримало департамент житлово-комунального господарства Донецької ОДА від підписання договорів з ПП «Полі». З боку влади документи підписував тодішній директор департаменту ЖКГ Сергій Гончаренко. Це – брат голови  Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка. Навесні 2024-го Сергій Гончаренко звільнився з посади.

Як свідчить система Prozorro, по 4 із 5 контрактів підрядник не встиг вчасно завершити роботи, тому пересував терміни здачі об’єктів. За згодою Донецької ОДА, звісно.

Зокрема, модульну насосну станцію подачі води для мешканців Святогірська відклали до 30 квітня 2024 року, хоч початково підрядник обіцяв впоратися до кінця минулого. Те ж саме у Селидовому. Зиму мешканці міста зустріли без тепла, бо підрядник мав закупити й встановити твердопаливні котельні ще восени 2023-го, але згодом  терміни зсунулися до 25 грудня. І навіть цих термінів дотримано не було. Бо коли у січні 2024 року наступник Кириленка на посаді голови Донецької ОДА Вадим Філашкін відвідував Селидово, то не всі котельні ще були змонтовані.

Фірма, пов’язана з Павлом Кириленком, заробила 414 млн гривень на відновленні Донеччини_3

Щодо закупівельних цін також є питання. Твердопаливні котельні потужністю 6 МВт для Селидового ПП «Полі» постачало по 37,6 млн гривень за штуку. Для порівняння: підприємство «Харківські теплові мережі» у липні 2024 р. за 48,7 млн гривень придбало цілих дві твердопаливні котельні – на 6 МВт і на 8 МВт.

Що відбувалося з ПП «Полі» після того, як воно отримало кошти з  обласного бюджету? Фірма змінила місце перебування – з Дніпра на Київ. Тепер вона зареєстрована за адресою масової реєстрації – вул. Бориспільська, 9.

Там же дислокується ще понад 1000 юросіб. Змінився й директор та номінальний власник ПП.

Замість Сергія Пантюкова, котрий підписав усі документи з Донецькою ОДА, ним став громадянин Узбекистану Бахтійор Юлдашев, на якого оформлено ще приблизно 100 компаній в Україні.

Нагадаємо, що голова АМКУ Павло Кириленко отримав підозру у недостовірному декларуванні та незаконному збагаченні.

За даними слідства, у 2020-2023 підозрюваний, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.

Йдеться про:

  •     7 квартир у Києві та Ужгороді площею 688,5 кв. м;
  •     будинок під Києвом площею 220 кв. м;
  •     2 гаражних бокси;
  •     6 паркомісць;
  •     3 нежитлових приміщення площею понад 190 кв. м;
  •     ВМW Х3.

Підозрюваний не вказав набуте майно у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.

Павло Кириленко керував Донецькою обласною військовою адміністрацією понад чотири роки — з літа 2019-го. Перед тим він був на посаді військового прокурора Ужгородського гарнізону Західного регіону.

Автор : Юлия Фокси
Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50