Фірташ тягне, як востаннє, - Чорновол

ПОЛТАВА
08.07.2018, 14:52

Нарешті не лише американське, а також українське слідство не на жарт взялося за Фірташа. Генеральна прокуратура України вже веде кілька серйозних справ, а нещодавно зареєструвала ще одну про крадіжку Фірташем газу державного «Нафтогазу». НАБУ в свою чергу взялося розслідувати крадіжку субсидій. В першій справі з початку цього року вкрадено близько - 4 млрд. грн, в другій - 3 млрд. грн.

Про це на своїй сторінці у Фейсбукові написала народний депутат України, журналістка Тетяна Чорновол.

Попередні роки Фірташ крав трохи скромніше, в цьому році його схеми стали особливо нахабними. Тому що рік передвиборчий, у Фірташа багато чого стоїть на кону.

Взагалі-то схеми Фірташа важко підвести під кримінал, хоча неозброєним оком видно, як держава втрачає мільярди. А все тому, що обкрадання він маскує боргами, а слідство працює лише зі збитками. А борги - це не збитки. Щоб пояснити дані тонкощі наведу приклад: господарство облгазів Фірташа не розплачується за газ перед «Нафтогазом», а оформлює наче це не платить населення. І не відключиш газ, бо як населення відключити? І не перевіриш. Адже держава не має баз даних споживачів газу, всі вони виключно у Фірташа.

Я вже півтора року б’юся за прийняття відповідного Закону у Верховній Раді України про створення он-лайн бази споживачів газу. Але Закон вже кілька раз трохи-трохи не набирає 226. Чому не набирає? Тому що – біг по колу. Тому що через те, що держава не має обліку споживання газу, Фірташ має велику тіньову рентабельність, купує депутатів та ЗМІ, блокує прийняття системних змін на ринку газу. (Дуже показово він купив Ляшка).

Фірташу важливо протриматися до виборів, а далі він сподівається мати лояльне середовище в Україні, знову отримати в користування весь Нафтогаз України - Naftogaz. Принаймні він зараз над цим працює, і грошові потоки на вибори йдуть прямим транзитом: вкрав субсидії – розклав яйця-Фаберже по різних політичних кошиках. Його близькі партнери Бойко і Льовочкін серйозно включилися у виборчу кампанію, щоб завести у владу якомога ближче своїх гібридів.

Фірташ тягне, як востаннє, бо для нього воістину зараз справа життя і смерті. Адже ситуація дуже не проста – великі проблеми навіть всередині команди. Справа в тому, що його давно би злили свої… Навіщо їм американський «підарешт»? Однак Бойко і Льовочкін цього не роблять, бо годуються з газових та хімічних схем Фірташа, які несуться потоком. А замкнути їх на собі без Фірташа вони не можуть. Адже Фірташ підстрахувався - став прямим бенефіціаром своїх активів. Зайдіть в єдиний реєстр підприємств і переконайтесь. Фірташ єдиний олігарх, що все оформив виключно на себе, тільки де-не-де прогулькують партнери з маленькою долею.

Проте - це шанс для наших слідчих органів прославитися. Адже варто отримати вирок хоча би по найменшому злочину Фірташа, і всі активи потрапляють під конфіскацію. Для доходів держави це пшик – всі активи Фірташа у величезних боргах, живі кошти завжди по хитромудрих схемах виводилися за кордон. Зате такий корупційний потік припиниться! Адже на газових і хімічних схемах група Фірташа щомісяця витягає як мінімум мільярд, а потім вкладає в політику.

Так що бажаю Юрію Луценку і Артему Ситнику наснаги і перемоги!


Читайте також:
Роками битий вантажівками автошлях, що сполучає Карлівку з Полтавою, нарешті відремонтують.
12:46
На території села Макухівка та міста Горішні Плавні вогнеборці ліквідували займання на полігонах побутових відходів.
вчора, 08:45
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
28 вересня, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
28 вересня, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00