«Формула Штайнмаєра» це пастка для України, – колишній радник Пентагону

УКРАЇНА
11.10.2019, 09:05
«Формула Штайнмаєра» це пастка для України, – колишній радник Пентагону

Колишній заступник помічника міністра оборони США, а нині старший директор Центру дипломатії та глобальної взаємодії Майкл Карпентер застеріг, що «формула Штайнмаєра», яку Західна Європа хоче нав'язати Україні, зосереджується на скасуванні відповідальності РФ за війну й примусі Києва вести справи зі ставлениками Кремля на Донбасі.

Про це він сказав у коментарі Укрінформу.

«Це дуже небезпечний шлях», – охарактеризував експерт спроби нав'язати Україні сценарій за так званою «формулою Штайнмаєра».

«Без повернення контролю за міжнародним кордоном, Україна не матиме суверенітету на цих територіях. Це надзвичайно важливо», – підкреслив Карпентер.

Крім того, він звернув увагу на те, у який спосіб запроваджується концепція формули Штайнмаєра.

«У контексті міжнародних дискусій це зводиться до тиску на Україну, а не Росію. Адже і президент Макрон, і канцлер Меркель зосереджують розмову на тому, чого очікувати від спеціального статусу», – зауважив екс-радник Пентагону.

Він підкреслив, що в цій риториці зовсім не звертається увага на роль Росії в переговорах. «Це дуже прикро, і я думаю, що наступний саміт у Нормандському форматі, відверто, стане чимось на кшталт пастки для України», – зауважив Карпентер.

За його словами, Росія навпаки лише виграє при такому розвитку подій, оскільки такий підхід виводить Москву з-під відповідальності як сторону та підбурювача конфлікту.