#FreeMarkiv: У Києві пікетували посольство Італії

УКРАЇНА
13.07.2019, 05:36
#FreeMarkiv: У Києві пікетували посольство Італії

Суд в італійському місті Павія 12 липня засудив до 24 років ув'язнення бійця Національної гвардії України Віталія Марківа за те, що він нібито був причетний до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова під Слов’янськом у 2014 році. У зв’язку з судовим вироком у Києві пікетували італійське посольство.

Зступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа було затриманого 30 червня 2017 року. До Італії Віталій виїхав під час планової відпустки. Судове розслідування тривало два роки.

Італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі потрапив у Слов'янськ, не узгоджуючи цю поїздку із офіційною владою України. Разом із Мироновим загинув у «сірій зоні» під час мінометного обстрілу. Попри цю обставину, італійська сторона кваліфікувала смерть журналістів як «убивство».

Італійська прокуратура не змогла надати вагомих доказів того, що обстріл здійснювали українські військові, тим більше – підрозділ, у якому служив Марків. Проте суд визнав українського вояка винним і присудив йому навіть більший термін, ніж вимагала прокуратура.

Рішення італійського суду в Україні зустріли з обуренням.

Під італійським посольством майже стихійно виник мітинг. Зібралося кілька сотень чоловік.

«Справа Віталія Марківа- це не просто вирок нашому захисникові, це вирок всій Україні від вовчого правосуддя. – Зазначив Олександр Алфьоров, який модерував акцію. – Це ляпас нашій державі. Ми всі маємо долучитися до порятунку Віталія, ми маємо тиснути на Італію, на європейські установи і владу. Виключно разом ми врятуємо нашого ветерана, виключно разом ми продемонструємо, що українці не на колінах і ми не здаємо наших героїв».