Газовий шантаж росії може спровокувати енергетичну кризу в Німеччині

СВІТ
01 серпня, 13:35
Газовий шантаж росії може спровокувати енергетичну кризу в Німеччині

Міністр фінансів Німеччини закликав заборонити виробництво електроенергії з використанням газу

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер закликав припинити виробництво електроенергії з використанням газу через побоювання, що такий крок додатково збільшує нестачу газу, викликану припиненням поставок з боку московії.

Про це міністр фінансів ФРН заявив в інтерв’ю німецькому виданню Bild am Sonntag.

"Ми повинні працювати над тим, щоб уникнути кризи в електроенергетиці на додачу до газової кризи. Газ більше не повинен використовуватися для виробництва електроенергії, як це досі відбувається", – заявив Крістіан Лінднер.

Таку заяву Ліндер зробив після того, як минулого тижня "Газпром" скоротив поставки газу до Німеччини через газолін Nord Stream-1 до 20% від максимальної потужності.

Лінднер вважає, що міністр економіки Роберт Габек має законні повноваження заборонити використання газу у виробництві електроенергії, вимагаючи, щоб "безпечні та екологічно чисті атомні станції" Німеччини продовжували працювати до 2024 року, якщо це буде необхідно.

На цю заяву оперативно відреагував сам Габек. За його словами, "повна заборона на використання газу у виробництві електроенергії призведе до кризи електроенергії та відключень".

Він уточнив, що деяким електростанціям для роботи потрібен газ, і вони мають вирішальне значення для підтримки німецької електричної мережі.

Попри це, в уряді вживаються всі зусилля для заміни використання газу для виробництва електроенергії, де це можливо.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що минулого тижня Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що уряд може розглянути питання про продовження терміну експлуатації трьох атомних електростанцій, що залишилися в країні, оскільки країна прагне зміцнити свою енергетичну безпеку на тлі газового шантажу московії.

За словами Шольца, міністр економіки Роберт Габек доручив провести новий стрес-тест для енергетичної інфраструктури Німеччини. Від висновків нового прогнозу залежатиме рішення уряду щодо експлуатації блоків АЕС.

Попередній прогноз на енергоринку країни показав, що наступної зими постачання Німеччини не буде наражатися на небезпеку і що атомні електростанції не знадобляться.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Берлін розглядає можливість використання «Північного потоку-2» для СПГ-терміналів
24 червня, 12:56
Світ
Влада Німеччини має скоротити використання газу у промисловості та у сфері виробництва електроенергії
19 червня, 14:28
Світ
Систему платежів за газ із рф змінили енергоконцерни Uniper і RWE з Німеччини, прагнучи відповідати вимогам Москви
01 червня, 11:45
Світ
Німеччина хоче відмовитись від покупки ізраїльських безпілотників Heron-TP.
10 квітня, 16:05
Світ
Вірогідніше всього, що постачає їх і на даний час
14 лютого, 15:18