«Газпром» узявся за старе, шантажує дефіцитом газу

СВІТ
03.01.2022, 14:54
«Газпром» узявся за старе, шантажує дефіцитом газу
Фото: YouTube

Рівень постачання блакитного палива із РФ до Словаччини через Україну зменшився до рекордного мінімуму з лютого 2021 року.

Про це повідомило авторитетне видання "Reuters", посилаючися на звіти словацького оператора "Eustream", інформує агенція "Останній Бастіон".

Станом на 2 січня 2022 року прокачування російського газу сягає 375529 МВт/год, тоді як минулого року показник був більшим – 524134 МВт/год.

Як зауважують у керівництві компанії "Eustream", головою причиною зниження постачання є двотижневе ухилення "Газпрому" від бронювання потужностей газогону "Ямал-Європа".

«З 21 грудня 2021 року наша магістраль перейшла у реверсний режим. Блакитне паливо ми, як і сусідня Польща, отримуємо з Німеччини», – прокоментували ситуацію в "Eustream".

У зв'язку з вказаними обставинами ціна за умову негайного постачання та оплату газу в Європі пробила психологічну позначку у 1770 євро за 1000 м³.

Аналітики вже прогнозують штучний, але короткотривалий, дефіцит енергоресурсу, яким Кремль прагне вплинути на внутрішню політику Європейського союзу, зокрема і щодо сертифікації труби "Північний потік-2".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на сьогодні РФ втрачає привабливість для іноземних інвесторів.

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11