РФ втрачає привабливість для іноземних інвесторів, – бізнесмени Фінляндії

ЕКОНОМІКА
30.12.2021, 12:35
РФ втрачає привабливість для іноземних інвесторів, – бізнесмени Фінляндії
Фото: Google

Днями запроваджені Кремлем нові вимоги для в'їзду іноземців до РФ ускладнили ведення ними підприємницької діяльності.

Про це повідомила чільний виконавчий директор Фінсько-російської торгової палати Яана Реколайнен, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

За її словами, відтепер громадяни країн-членів Європейського союзу мусять обов'язково проходити на прикордонному контрольно-пропускному пункті медичний огляд, сканувати відбитки пальців і фотографуватися для розпізнавання особи.

Також іноземцям і членам їхніх сімей старше 6 років залежно від місця перебування доведеться тричі на рік перевірятися на венеричні хвороби (сифіліс, ВІЛ тощо – прим. ред.), проказу, туберкульоз, наркотики та коронавірус попри наявність/відсутність щеплення.

«На нашу думку, і його підтримують багато хто, ці запроваджені вимоги є відверто абсурдними. Наприклад, рентґен раз на 3 місяці – це небезпечно для здоров'я! Міжнародна ділова спільнота дуже стурбована новими правилами. Фінсько-російська торгова палата разом із дев'ятьма іншими палатами та організаціями ділового життя звернулися до російського уряду з проханням переглянути відповідний закон. У разі, якщо він лишиться чинним, європейські інвестори просто залишать РФ», – заявила Яана Реколайнен.

Крім того, вже зараз багато фінських та інших північноєвропейських бізнесменів готуються добровільно покинути РФ, оскільки не хочуть проходити зазначені процедури, за які доведеться викласти чималі кошти з власної кишені.

Як вказує Яана Реколайнен, у довгостроковій перспективі привабливість російського ринку з погляду іноземних інвестицій буде критично низька і її так просто не відновити.

Виходячи з відкритих джерел на сьогодні відомо, що індекс економічних надій на Московії впав до рівня кризового 1998 року (-42 процентного пункту проти -41 відповідно – прим. ред.), коли країна зіткнулася з дефолтом; цей показник у 1,5 раза нижчий за середньосвітовий.

Самі ж громадяни РФ у соціальних мережах скаржаться, що за їхніми внутрішніми відчуттями країна знову занурюється у морок 1990-х і вже настають нові важкі часи.

Не варто забувати, а краще нагадати нашим східним сусідам, що саме завдяки їхній нерозбірливості під час кожного волевиявлення та тузі за імперською величчю від Московії сьогодні відвертаються не лише західні, а й багаті близькосхідні інвестори, залишаючи путінський режим біля розбитого корита.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", чим швидше Україна стане членом НАТО, тим скоріше розвалиться РФ.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Світ
Днями стався масштабний витік інформації з китайських концентраційних таборів, де роками відбувається геноцид уйґурського народу.
24 травня, 22:54
Політика
Правозахисники виступили з критикою законопроекту 5050-1
19 травня, 15:25
Світ
Певно, на теперішню російську державу чекають непередбачувані часи, адже кремлівський бункерний щур єдине, що об'єднує клаптикову федерацію.
27 квітня, 19:52
Опінії
Від самого заснування і до нині московія вимагала жертв для підтримки свого державного організму. І кожного разу на вівтар клали українців.
18 квітня, 09:21
Світ
Поки зомбована російськомовна маса на московії бажає смерті українцям, від Владивостоку до Калінінграда усталюються азійська деспотія.
12 квітня, 18:29
Світ
Однією з ключових помилок як українських, так і західних експертів є недостатнє розуміння природи російсько-китайських відносин.
03 квітня, 20:14