«Газпром» знищує шведську спадщину Санкт-Петербурга

ІСТОРІЯ
18 листопада, 11:08
«Газпром» знищує шведську спадщину Санкт-Петербурга
Фото: Dagens Nyheter

Культурне надбання шведських поселень на березі Неви опинилося під загрозою зникнення через діяльність газового монополіста РФ.

Масштабна розбудова ділового кварталу концерну "Газпром" у Санкт-Петербурзі впритул до фортечних мурів колишніх міст Ландскруна і Нюенсканс руйнує унікальну історичну пам'ятку.

Про це вранці 18 листопада з місця події поінформували журналісти видання "Dagens Nyheter".

Багаторічне спорудження архітектурного комплексу спричинило ерозію ґрунтів і сповзання під землю наявних доказів шведської присутності на березі Неви у допетровський час (XIV-XVII століття).

Станом на тепер відомо, що краєзнавці через суд намагаються зупинити будівництво, щоби врятувати пам'ятку від кричущого вандалізму, а саме — лютеранський цвинтар і дерев'яні фортечні укріплення.

«Загальна територія розкопок становить понад 40000 м². Це унікальне місце, де сходилися різні культури: шведська, німецька, фінська, російська. Фактично, це спадщина не тільки РФ, адже у Нюенскансі, а до нього — у Ландскруні, розмовляли багатьма європейськими мовами. У Санкт-Петербурзі немає іншого подібного місця з такою концентрацією решток вказаного історичного періоду», — коментує ситуацію віце-президент Всеросійського товариства збереження культурної спадщини Алєксандр Кононов.

У "Газпромі" відкидають всі скарги істориків, посилаючись на отриманий для будівництва дозвіл від міністерства культури РФ.

«Перераховані археологами пам'ятки не містять ніякої цінності. Це купа деревини та кісток, яким місце в музеї. Адже у протилежному випадку міністерство не ухвалило б свого позитивного рішення на нашу користь», — відреагували у пресслужбі російського газового монополіста.

Наразі підтримати збереження решток шведських поселень, окрім краєзнавців, зголосилися небайдужі громадські діячі та опозиційно налаштовані депутати муніципальних утворень Санкт-Петербурга.

Справу проти масштабного вандалізму "Газпрому" щодо історичної пам'ятки розглядають у кількох міських судах, її результат поки невідомий.

Законсервовані рештки Нюенсканса
Законсервовані рештки Нюенсканса
Читайте також:
Його звати Іларіон Борисенко – навчається в Державному університеті комунікацій на 3-му курсі.
23 жовтня, 17:07
У середмісті Портленда штату Орегон протестувальники з руху "Антифа" знесли бронзову статую 16-го Президента США Абрагама Лінкольна.
13 жовтня, 10:23
Правоохоронці розшукують порушників, які сплюндрували могилу на одному з цвинтарів Миргорода.
08 вересня, 11:03
Фінські праві оголосили Леніна "поза законом", тоді як ліві у відповідь не стидаються паплюжити могили героїв Другої світової війни.
20 серпня, 14:05
У Церкві святої Катерини на острові Лесбос, яка зазнала нападу вандалів із прилеглого табору мігрантів, поновили богослужіння.
22 червня, 10:32
Учасники ліворадикального угрупування "Антифа" спаплюжили пам'ятник 18-му французькому президенту у місті Омон на Півночі країни.
16 червня, 14:44