«Газпром» знищує шведську спадщину Санкт-Петербурга

ІСТОРІЯ
18.11.2020, 11:08
«Газпром» знищує шведську спадщину Санкт-Петербурга
Фото: Dagens Nyheter

Культурне надбання шведських поселень на березі Неви опинилося під загрозою зникнення через діяльність газового монополіста РФ.

Масштабна розбудова ділового кварталу концерну "Газпром" у Санкт-Петербурзі впритул до фортечних мурів колишніх міст Ландскруна і Нюенсканс руйнує унікальну історичну пам'ятку.

Про це вранці 18 листопада з місця події поінформували журналісти видання "Dagens Nyheter".

Багаторічне спорудження архітектурного комплексу спричинило ерозію ґрунтів і сповзання під землю наявних доказів шведської присутності на березі Неви у допетровський час (XIV-XVII століття).

Станом на тепер відомо, що краєзнавці через суд намагаються зупинити будівництво, щоби врятувати пам'ятку від кричущого вандалізму, а саме — лютеранський цвинтар і дерев'яні фортечні укріплення.

«Загальна територія розкопок становить понад 40000 м². Це унікальне місце, де сходилися різні культури: шведська, німецька, фінська, російська. Фактично, це спадщина не тільки РФ, адже у Нюенскансі, а до нього — у Ландскруні, розмовляли багатьма європейськими мовами. У Санкт-Петербурзі немає іншого подібного місця з такою концентрацією решток вказаного історичного періоду», — коментує ситуацію віце-президент Всеросійського товариства збереження культурної спадщини Алєксандр Кононов.

У "Газпромі" відкидають всі скарги істориків, посилаючись на отриманий для будівництва дозвіл від міністерства культури РФ.

«Перераховані археологами пам'ятки не містять ніякої цінності. Це купа деревини та кісток, яким місце в музеї. Адже у протилежному випадку міністерство не ухвалило б свого позитивного рішення на нашу користь», — відреагували у пресслужбі російського газового монополіста.

Наразі підтримати збереження решток шведських поселень, окрім краєзнавців, зголосилися небайдужі громадські діячі та опозиційно налаштовані депутати муніципальних утворень Санкт-Петербурга.

Справу проти масштабного вандалізму "Газпрому" щодо історичної пам'ятки розглядають у кількох міських судах, її результат поки невідомий.

Законсервовані рештки Нюенсканса
Законсервовані рештки Нюенсканса
вибір редакції
Читайте також:
Історія
У ніч проти 14 січня 2023 року російські загарбники та їхні посіпаки-колаборанти посягнули на святе – знесли монумент Великому Кобзарю.
14 січня, 19:59
Мистецтво
На окупованому з 1945 року острові Карафуто (Сахалін) заради наживи показово і масово знищують японську культурну спадщину.
02.05.2022, 16:59
Історія
Відомий на весь світ український національний археологічний комплекс, розташований у степах Приазов'я, сплюндрований окупантами.
26.04.2022, 19:13
Світ
У канадійському місті Вінніпеґ аґресивні ліворадикали незаконно знесли бронзові пам'ятники Вікторії І та Елізабет ІІ.
05.07.2021, 12:04
Полтава
Тижня не минуло з моменту вандалізму у Малій Перещепині Новосанжарської громади, як кремлівські пропагандисти вже назвали винних.
10.04.2021, 14:34
Полтава
18 дорожніх знаків та огорожу викрали невідомі поблизу дороги на Миргородщині.
02.03.2021, 17:20