Останню мечеть у КНР китаїзували «на підтримку палестинців»

ПОЛІТИКА
28 травня, 19:57
Останню мечеть у КНР китаїзували «на підтримку палестинців»
Фото: Yeni Şafak

Комуністичний режим під проводом диктатора Сі Цзіньпіна без зупину репресує мусульман. Їхні культові споруди зачищаються від ісламу.

Відповідні кадри із провінції Юньнань оприлюднило британське видання The Guardian. Зазначається, що тепер замість молитов і читання Корану мули мусять цитувати твори китайських диктаторів — від Мао до Сі включно.

Місцева влада виправдовується, мовляв, «мечеть привели до канонічного стану за типовими для провінції Юньнань архітектурними формами, що ніяк не суперечать ісламу». Арабський стиль, а тим паче арабські написи, не відповідає потребам комуністичної держави.

Велика мечеть Шадянь, одна із найбільших у КНР, височить над однойменним містечком на південному заході країни. До тепер комплекс площею 21 000 квадратних метрів був увінчаний зеленим куполом, прикрашеним півмісяцем, з боків якого розташовувалися чотири менші куполи та високі мінарети.

Самозваний процес «облагородження» цієї культової споруди знаменує успіх кампанії з китаїзації ісламу, який намагаються подавати під виглядом підтримки Палестини. Водночас очевидно, ремонтні роботи — чіткий сигнал Пекіна щодо знищення чужої релігії та іншої етнічної приналежності.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» уже повідомляла про те, як за минулі кілька років китайські комуністи закрили та зруйнували сотні мечетей. Перш за все, в автономному районі Нінся у провінції Ґаньсу.

Останню мечеть у КНР китаїзували «на підтримку палестинців»_1
Читайте також:
Полтава
Московський патріархат продовжує нищити культурну спадщину української нації. Чортам у рясах жоден закон не завада для вандалізму.
22.10.2023, 09:18
Світ
Серія випадків вандалізму по всій Європі продовжується після того, як щонайменше трьох туристів звинуватили в псуванні Колізею.
06.08.2023, 11:23
Світ
Замість меморіалу в урочищі Галяшор, де у 1930-1940-х роках проживали депортовані совєцьким режимом литовці з поляками, тепер руїни.
24.04.2023, 18:12
Історія
У ніч проти 14 січня 2023 року російські загарбники та їхні посіпаки-колаборанти посягнули на святе – знесли монумент Великому Кобзарю.
14.01.2023, 19:59
Мистецтво
На окупованому з 1945 року острові Карафуто (Сахалін) заради наживи показово і масово знищують японську культурну спадщину.
02.05.2022, 16:59
Історія
Відомий на весь світ український національний археологічний комплекс, розташований у степах Приазов'я, сплюндрований окупантами.
26.04.2022, 19:13