Генпрокуратура обшукала підприємства Фірташа

ПОЛТАВА
20.03.2018, 10:11
Генпрокуратура обшукала підприємства Фірташа

У ГПУ повідомили про обшуки через ухилення від сплати податків

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури розслідує кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків низкою підприємств, які підконтрольні олігарху Дмитру Фірташу.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

«Протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угруповання з метою ухилення від сплати податків низкою підконтрольних українському олігарху Фірташу, підприємств, а саме: ПРАТ «Сєверодонецьке об'єднання "Азот"», ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік» ПАТ «Азот» та іншими, які входять до бізнес-групи «Group DF», організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній», - зазначила Сарган.

За її словами, з метою виведення коштів у тіньовий сектор економіки протягом 2015-2017 років між вищезазначеними підприємствами та страховими компаніями ПРАТ «СК «Саламандра-Україна», ПРАТ «СК «Дім страхування» та ін., що входять у бізнес-групу «Group DF», укладено договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески. Тобто, застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання.

Надалі виведення цих коштів здійснювалось шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів і договорів купівлі-продажу «сміттєвих» цінних паперів інших фіктивних підприємств та «підставних» фізичних осіб, зауважила речниця генпрокурора.

«Страховими компаніями здійснювалось страхування ризиків у разі неповернення кредитів, які видані фінансовою компанією в адресу фіктивних підприємств та підставних осіб. Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії з подальшим виведенням готівки через банківські установи», - поінформувала Сарган.

За даними правоохоронців, готівкові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектору економіки. Орієнтована сума ухилення від сплати податків перевищує 500 млн грн.

Сарган додала, що 19 березня були проведені санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях підприємств реального сектору економіки та торгівців цінними паперами, які причетні до вчинення злочинів.

Читайте також:
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко привітав дітей загиблих на Сході України воїнів.
вчора, 11:13
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
01 червня, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
01 червня, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51