Генпрокуратура обшукує «Укргазвидобування» за відмивання коштів на ГРП

УКРАЇНА
07.07.2017, 13:33
Генпрокуратура обшукує «Укргазвидобування» за відмивання коштів на ГРП

«Укргазвидобуванню» інкримінують розтрату держмайна в особливо великих розмірах на проведенні операцій з гідророзривів пластів.

Генпрокуратурою спільно з СБУ проводяться обшуки в приміщеннях регіонального відділення ПАТ «Укргазвидобування» та підприємствах-підрядниках

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ПАТ «Укргазвидобування» діючи за попередньою змовою з службовими особами іноземних компаній, зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, шляхом завищення вартості робіт з гідророзриву пластів, які мали проводитися на території Полтавської та Харківської областей, протягом 2016-2017 років заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах.

Встановлено, що у 2016 році ПАТ «Укргазвидобування» проведено 4 тендери, щодо проведення робіт із гідророзривів пластів на свердловинах, які перебувають на балансі українського підприємства.

Умовами таких тендерів було виконання 100 операцій з гідророзривів пласта загальною вартістю близько 400 млн грн.

Наразі, на підставі дозволу слідчого судді, у кримінальному провадженні, з метою відшукування оригіналів документів щодо укладання та виконання договорів, проводяться слідчі дії – обшуки в приміщеннях регіонального відділення ПАТ «Укргазвидобування» та підприємствах підрядниках. Досудове розслідування триває.

Як пояснили в «Укргазвидобуванні», ці документи стосуються проведення у 2016-2017 роках ГРП (процес інтенсифікації видобутку газу), інженерних звітів та іншої важливої для діяльності компанії інформації

В офісах ПАТ «Укргазвидобування» вилучають документи, пов'язані з компаніями Tacrom Services S.R.L (Румунія) та «Бєлоруснєфть», повідомляє прес-служба компанії.

«Обшуки проводяться за ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 29 червня 2017 року... Згідно з ухвалою суду вилученню підлягають документи, пов'язані з відносинами ПАТ Укргазвидобування та компаніями Tacrom Services S.R.L (Румунія), ДП «РУП ВО «Бєлоруснєфть» (Республіка Білорусь)», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, «Укргазвидобування» найняло білорусів на гідрозрозрив пластів за 184 мільйони, приховавши контракт.

29 вересня 2016 року на сайті «Укргазвидобування» з’явилася інформація про успішне проведення перших операцій ГРП, однак у повідомленні не вказано назви свердловини і відсутні технічні подробиці проведення операції.