Герус доводить українську енергетику до банкрутства на догоду росіянам – нардеп

ЕКОНОМІКА
13 травня, 16:31
Вікторія Гриб
Вікторія Гриб
Фото: politeka.net

«Українська енергетика переживає одну з найбільших криз в історії країни через відновлення імпорту електроенергії з Росії та Білорусії».

Масштабну кризу в енергетиці спричинив імпорт російського струму, який відновили завдяки поправці голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса. Про це заявила народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб в ефірі телеканалу «Прямий».

Депутат зазначила, що сьогодні українська енергетика переживає одну з найбільших криз в історії країни, ключовою причиною якої стало відновлення імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, яка постачалась на наш ринок за демпінговими цінами.

«Все почалося з того, що ще в жовтні місяці була прийнята правка пана Геруса, як її називають, в закон про ядерну енергетику. Вона дозволила імпорт електрики з Росії та Білорусі. І, на превеликий жаль, це просто добило нашу систему... Уявіть собі, якщо є якісь прогнозні дані, якщо є якийсь баланс, і тут заходить та електрика на ринок. Причому вони зайшли по демпінгових цінах. Ми ж розуміємо, їм треба було завойовувати наш ринок, для того, щоб після того, як поставити нашу електроенергетику на коліна, тоді вже можна було б заходити по іншим цінам», – поінформувала Гриб.

За її словами, внаслідок імпорту російського струму постраждала вітчизняна генерація, яка зазнала збитків й змушена була тимчасово зупиняти роботу підприємств, а вугільна галузь майже зупинилась.

«95% зараз вугільної промисловості просто стали, вони не працюють. Ми бачимо, теплоелектростанції також своїх працівників виводять зараз у простій. Ми бачимо великі неплатежі зараз, заборгованість і атомній генерації, і тепловій генерації, і зеленій генерації. Якщо так буде продовжуватися, ми ж розуміємо, у нас система просто не витримає і будуть блекаути», – пояснює нардеп.

Нагадаємо, ми  повідомляли, що екс-заступник голови СБУ Геннадій Москаль навів докази роботи «слуги народу» Геруса на російські спецслужби.

вибір редакції
Читайте також:
Крим, пандемія і продовольча криза: законопроєкти «слуг народу» змушують вжахнутися.
26 травня, 17:13
У Міносвіти запевнили, що урок про російську агресію проти України вийде пізніше, однак не уточнили, коли саме.
01 травня, 16:05
Раніше квитки можна було купити максимум за 60 днів до поїздки.
вчора, 16:05
На сьогодні склалася тяжка ситуація з місцевими громадами через брак коштів.
25 травня, 19:04
Чинна угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом не діє, адже партнерство, як виявляється, є нерівноправним.
21 травня, 10:11
Депутат районної ради у 2017 році отримав контракт на ремонт доріг державного значення.
20 травня, 17:32