Гігантська нормандська хмара випала мжичкою

Опінії
10.12.2019, 14:19
Побачити Париж і … думай ТЕ!
Побачити Париж і … думай ТЕ!
Фото: © Parus

Живими слідами нормадського формату

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Дилема: чи перечекати спонтанний викид аналітично-синтетичних опіній експертного середовища по обидва боки поребрика, чи по живих слідах осаджувати переможців «норманді»?

Доведеться осаджувати, бо Еммануель точно зараз у прострації, заявив, як у воду ***: «Нормандський саміт відновив довіру між сторонами». Ну, знаєте, або ж щось у чоловіка із зором, або у момент, коли він зачудовано вивчав «довірливий» лик недопалка, на Єлисейських полях електрику вибило!

Тут так, кожен, хто лише замірився на високе звання диванного експерта, має дотримуватися правил і хоч би й дурнею застовбити право на висловлення свобідної, звісно, найтолерантнішої і бездоганно об'єктивної думки. Враховуючи переконання, автор мав би присікатися до Зе з усією пристрастю «навіженого порохобота». Та наразі, до оприлюднення деталей екскурсії Богдана з Аваковим  до Парижу, малюємо із себе стороннього.

Спершу з'ясуємо диспозицію і переглянемо червоні лінії, у заступі за які так щиро, принципово і, як не крути, справедливо звинуватила «фарисея» Порошенка Оксана Сироїд

Так, на щастя, ретельно переорана і заборонована напередодні активними українцями контрольна смуга між бажаним і допустимим у компромісі з Блідою Міллю залишилася незайманою. Візуально принаймні. Про перипетії приграничних розбірок миротворців з агресором згодом, за порядком надходження рапортів.

Атож, forward.

Перше. Виявилося, що лише виснажливий восьмигодинний «нормандський формат» був тим єдино можливим майданчиком перемовин, де РФ і Україна змогли домовитися про обмін узгодженими полоненими «всіх на всіх». Десь мигнула цифра 72 – саме стільки наших хлопців і дівчат мають зустріти 2020 пацючий рік у колі родин і друзів. Перемога? Однозначно.

Друге. Четвірка спромоглася до підсумкової декларації вписати рядок про встановлення безстрокового режиму припинення вогню до кінця року, себто з 1 січня. Коли б і цей рядок у комюніке не став звичною «фількіною грамотою» ‒ у день «норманді» зафіксовано сім ворожих обстрілів, троє українських військових загинули від підриву на невідомому вибуховому пристрої. Чекаємо на звинувачення української сторони у «провокаційних порушеннях досягнутих домовленостей».    

Третє страшить «неподєцкі». Зе погодився а) на імплементацію клятої формули Штайнмаєра до нового закону про особливий статус Донбасу; б) продовження цього статусу з обов'язковим внесенням відповідних змін до Конституції України. Це – не федералізація? Тоді автор упав з груші.

Четверте. Два з половиною місяці паризькі мюнхенці дали агресору на відведення своїх бандитів від лінії розмежування в Золотому, Петровському і станиці Луганській, після чого почати розмінування звільнених від військ територій. Звісно, це – щось. Ще одна історична  вікторія.

П'яте. Підсумковий документ саміту не містить намірів до розведення сил конфлікту на всій лінії фронту. Але якщо зайшла мова про «відновлення довіри», хіба не логічніше вимагати негайного очищення цієї лінії від мавп з калашниковими?! Говорити про повне припинення вогню, не виконавши цієї умови, не варто.

Шосте питання (та не застіллю заздримо – ще не знаємо де, коли, кому і що подавали!). Саджання на газову голку зеленої команди укупі з Україною переноситься – «домовилися ще трохи подомовлятися».

Нарешті, сьома – найчервоніша на сьогодні лінія. За неї Зе не заступив, що робить честь експериментатору від рояля. Та позиція пу укупі з пунктом третім нашої побіжної розвідки робить гримучою суміш вимог щодо контролю над кордоном з РФ – Україна його отримає тільки на другий день після виборів в ОРДЛО. Пу намертво уперся в мінський рядок про превентивність виборів перед виходом українських прикордонників на свій Державний кордон. Зе за замовчуванням не міг бодай похитнути позицію віртуального бандита, якого «там не було й немає». І це теж перемога? Так, оскільки наш нестріляйко упевнився в своїй нездатності зупинити війну на Донбасі ораторським мистецтвом і шармом коміка.

А ще Зе з полегшенням дізнався про немарність своїх сподівань на нові зустрічі з руськомірським неофашистом – і Еммануель, і Ангела дозволили готувати нову «норманді» десь ближче до тепла і повернення перелітних пернатих.

Учасники паризьких перемовин назвали свої посиденьки плідними. Сливе як виїдені яйця.

Читайте також:
У разі перемоги Байдена на президентських виборах у США, лейтенанту Баканову точно доведеться шукати собі іншу роботу.
вчора, 09:19
Про каву і танці на кістках.
11 серпня, 17:11
Вітчизняні вчені активно досліджували питання покарання за чаклунство на території історичної Полтавщини.
10 серпня, 14:43
Прикладом цьому слугують події як в Україні, так і в Грузії 12-річної давнини.
10 серпня, 10:38
Допомагає йому у цій "нелегкій справі" начальник штабу Антитерористичного центру при СБУ генерал-майор Геннадій Кузнецов.
08 серпня, 12:23
Зелені впритул не бачать червоних ліній.
07 серпня, 09:27