Глобальне потепління. Хто стоїть за «дитячим» протестом?

Опінії
01.02.2020, 09:17
Глобальне потепління. Хто стоїть за «дитячим» протестом?

Юна шведка вже подала заявку на реєстрацію свого імені в якості товарного знака.

Журналіст, громадський активіст, учасник війни

Грету Тунберг та її протестний рух «П'ятниці за майбутнє» номінували на Нобелівську премію миру 2020. Другий рік поспіль. Запропонували екоактивістку двоє шведських депутатів від Лівої партії Йенс Холм і Хокан Свеннелінг.

На думку цих діячів Грета вдосталь попрацювала «над тим, аби політики відкрили очі на кліматичну кризу». Ось так все просто. Гумор гумором, але тенденція не дуже тішить.
Гасло «Ви вкрали моє дитинство» стало ледь не символом дитячих еко-протестів у багатьох країнах світу. Тисячі підлітків беруть участь у акціях мирного спротиву, вимагаючи від урядів своїх країн піти на рішучі кроки задля припинення глобального потепління.

Відкинемо роздуми про втрачене дитинство самої Грети Тунберг.

Проживання у далеко не бідній родині (навіть за мірками ситої Швеції), подорожі на яхтах, виступи на міжнародних форумах найвищого рівня, зустрічі зі світовими лідерами — навряд чи найгірша доля для 17-річної «дитини».

І вже тисячі разів повторено, що аргументація нової «месії» знаходиться на рівні дитячого експресивності, радикалізму та демагогії, без усвідомлення суті глобальних явищ та світових процесів.

Над інтелектуальними заявами юної екоактивістки вдало пожартував міністр фінансів США Стівен Мнучін. Це сталось після того як Грета Тунберг на Всесвітньому економічному форумі в Давосі черговий раз закликала відмовитись від викопного палива.

На думку політика дівчині не завадило б для початку вивчити основні принципи економіки, перш ніж давати поради по боротьбі зі зміною клімату. «Після того, як вона піде і вивчить економіку в коледжі, вона може повернутися і пояснити нам, як це зробити».

Дівчина встигла стати героєм багатьох мемів та карикатур
Дівчина встигла стати героєм багатьох мемів та карикатур

Однак, великою помилкою було б вважати, що «ефект Грети Тунберг» лише результат наполегливості та відчайдушного фанатизму неповнолітньої та неосвіченої недошколярки.

Теорія глобального потепління клімату є однією з найбільш привабливих тем для світових бюрократичних інститутів. І одним із ретельно розкручених міфів. По суті її творцем є Міжнародна комісія зі зміни клімату при ООН, існування та фінансування якої повністю залежить від факту наявності кліматичних загроз.

Це як боротьба з корупцією, коли остаточна перемога аж надто є невигідною для самих борців.

Окрім того, протидія подібній світовій загрозі дає її керманичам потужні важелі економічного впливу. І це вже фінансові та політичні зиски. А отже тема отримує постійне підживлення з боку підконтрольних ЗМІ, екологічних фондів та різноманітних «зелених» організацій.

Чимало розмов лунає про підтримку справи Грети з боку одіозного транснаціонального фінансового магната Джорджа Сороса. І справа зовсім не у фейкових спільних фото відомого фінансиста та пані Тунберг.

Не факт, що вони особисто знайомі. Однак кошти у цей проєкт йдуть неабиякі. І все частіше поряд з Тунберг бачать саме «пташенят Сороса».

Глобальне потепління. Хто стоїть за «дитячим» протестом?_2

Нещодавно  мільярдер заявив про те, що виділить один мільярд доларів на створення глобального університету для боротьби з авторитарними урядами і змінами клімату. За словами фінансиста ці виклики загрожують виживанню нашої цивілізації.

Глобальні тенета Інтернету й досі пам’ятають системний збій на платформі соціальної мережі Facebook. Певний час всі охочі мали можливість дізнатись авторів публікацій на офіційних сторінках відомих осіб. Яким же були здивування користувачів, коли виявилось, що всі пости малолітньої Грети були написані її батьком та групою редакторів.

Глобальне потепління. Хто стоїть за «дитячим» протестом?_3

Команда працює на результат. Тут, до речі, можна пожартувати над різноманітними лівими структурами, які активно підіймають Грету на щит боротьби зі світовим порядком. А в підсумку виявляється, що вся «робота у тилу» здійснюється чоловіками та ще й із білим кольором шкіри — найбільшими «пригноблювачами та ретроградами» на думку фанатів Тунберг.

А тим часом юна шведка вже подала заявку на реєстрацію свого імені в якості товарного знака.

Причиною Грета називає часті випадки неправомірного використанням, зокрема в комерційних цілях, без відповідної на це згоди.

Що ж, не здивує, якщо з часом неосвічену жінку з психічними вадами (у дівчини психічне відхилення Синдром Аспергера, яке сама Грета вважає «даром», який визначає її бачення світу, на відміну від більшості, в «дуже чорно-білому кольорі») оберуть на керівні пости  у країні.

А поки варто очікувати на випуски сувенірної продукції з зображенням нової ікони стилю. Сучасним підліткам нафталіновий Че Гевара вже не заходить.

Спеціально для «Останнього Бастіону»
 

Читайте також:
Спадковий дворянин Владімір Ульянов-Лєнін увірвався у політику наприкінці ХІХ століття, чому сприяло знайомство з Георгієм Плєхановим.
15.11.2021, 13:38
Віднині слуги Феміди у США переслідуватимуть усіх, хто не згодний із новим ліворадикальним порядком денним у країні.
27.08.2021, 08:18
Постамент кінної статуї видатного державного діяча Карла Ґустафа Еміля Маннергейма у центрі Гельсінкі обмалювали чорною фарбою.
14.09.2020, 09:28
Лідер російських комуністів припустився прикрої помилки, ймовірно дається в знаки старечий маразм.
05.09.2020, 13:28
Не перший тиждень вулиці найбільшого міста північно-західного штату Орегон охоплені масовими заворушеннями.
21.08.2020, 14:19
Невдовзі влада Фінляндії розпочне соціальний експеримент із впровадження нещодавно ухваленого плану суспільної рівності.
07.07.2020, 14:08