«Глухар» по-дніпровськи, або Чим запам’ятався скандальний очільник поліції

УКРАЇНА
12.08.2019, 05:03

Що відбулося в Дніпрі та до чого тут Полтава?

Нещодавно в мережі Інтернет було викладене відео з нагрудної камери патрульного поліцейського.

На ньому поліція зупиняє елітне авто Range Rover через порушення правил дорожнього руху. Водій автомобіля комусь телефонує (ймовірно, своєму шефу), при цьому погрожуючи поліції. Зовсім скоро на місце приїжджає загін спецназу КОРД і «в’яже» патрульних.

Як потім виявилося, це був автомобіль очільника Нацполіції в Дніпропетровській області Віталія Глуховері.

Потім цих патрульних привозять до кабінету вищезгаданого чиновника, де останній ввічливо пояснює правоохоронцям, що машину з такими номерами зупиняти не можна.

Це відео з’явилося в мережі наприкінці липня. Хоча сам інцидент з патрульними відбувся ще минулого вересня. Чому воно майже рік не оприлюднювалося, достеменно не відомо. У всесвітній павутині ширяться здогадки, що цей ролик «злили» в Інтернет за сприянню мера Дніпра Бориса Філатова та колишнього очільника партії «УКРОП» Геннадія Корбана.

Одразу після того, як це відео з’явилось на публічному огляді, воно неабияк збурило людей. На нього був змушений відреагувати навіть Зеленський. Він звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою звільнити генерала зі своєї посади, а до голови ДБР Романа Труби почати розслідування за наявними фактами. За пару днів очільник Нацполіції Сергій Князєв звільнив генерала з посади.

«Глухар» по-дніпровськи, або Чим запам’ятався скандальний очільник поліції_1

Сам Глуховеря почав виправдовуватись, мовляв, що він надасть всі пояснення та свідчення по цій справі слідчим. Не обійшлося й без пафосу: Глуховеря в своєму Фейсбуці запевняє, що він завжди на боці правди та захисту інтересів громадян й що справедливість для нього – єдина цінність. Стандартне кліше, коли нічого більше сказати.

Державне бюро розслідувань починає слідство у справі Глуховері. Очільник бюро Роман Труба заявив, що якщо буде доведено вину Глуховері по статті «Зловживання владою та службовим становищем», то йому може «світити» до 8 років ув’язнення.

А ось тут випливає цікава обставина: розслідуванням справи Глуховері може зайнятися його син, Олександр. До слова, останній одразу після закінчення університету в 2013 році став стажером в Дніпропетровській прокуратурі й вже за два роки кар’єрний зріст привів його в крісло заступника начальника. На цій посаді він пропрацював до 2018 року, після чого вирішив взяти участь у конкурсі на відбір кандидатів на посаду начальника слідчого управління ДБР, що знаходиться в Полтаві й яке поширюється на кілька областей, в тому числі і на Дніпропетровську.

У анкеті він чомусь не вказав, що його батько – очільник поліції на Дніпропетровщині. А коли в нього запитали про такий швидкий кар’єрний зріст на батьківщині, той лиш сказав, що «добросовісно виконував свої обов’язки».

Доволі цікавою є біографія екс-очільника поліції. Народився він 27 липня 1964 року в Дніпрі. Працювати в органах він почав зі звання молодшого лейтенанта. Високі поліцейські пости займав неодноразово. Перша його каденція була з 1998 по 2003 рік. Потім він на деякий час зник з публічної площини, аж поки 2008 року його не призначили начальником ГУ НП в Закарпатській області.

За часів президентства Януковича його призначають представником українських правоохоронних органів при посольстві України в Росії. На цій посаді він пропрацював аж три роки. Після цього повернувся в Дніпро, де після Майдану, в березні 2014 року, його призначили очолювати органи міліції у Дніпропетровській області у якості виконуючого обов’язки.

Під час перебування Глуховері на цій посаді він «вляпався» в один скандал. Він почав захищати своїх підлеглих, коли в місті здійнявся «шум» навколо перебування силовиків на боці «тітушок» під час масових акцій протесту й побиття активістів Майдану під стінами ДніпрОДА 26 січня 2014 року, коли сили міліції були союзниками (напів)кримінальних елементів. Протестуючих тоді нещадно били, поливали водою, а потім заарештовували

Коли губернатором Дніпропетровщини став одіозний олігарх Ігор Коломойський, Глуховерю призначили повноцінним керівником міліції області. З Коломойським та його протеже, Філатовим, у Глуховері спершу склалися добрі стосунки. Коли ж наступного року Коломойський полишив посаду губернатора, то тимчасово звільнили й Глуховерю.

      «Глухар» по-дніпровськи, або Чим запам’ятався скандальний очільник поліції_3

У зв’язку з поверненням Глуховері на посаду по Інтернету почала ходити його фотографія, на якій він зображений в червоній спортивці з написом «СССР». Так що даний персонаж, схоже, є ще й поціновувачем «совка». Хоч Аваков захищав підлеглого, наголошуючи на тому, що, мовляв, якби не Глуховеря, то Дніпропетровщина б «стала сепаратистською».

Чимало цікавих фактів стосується і сина Глуховері Олександра. Але це – тема для окремої розмови.

Ігор Давиденко

вибір редакції