Гніздо корупціонерів: підлеглі Івана Баканова наживаються на митних «відкатах»

05 серпня, 14:51
Гніздо корупціонерів: підлеглі Івана Баканова наживаються на митних «відкатах»

Начальник Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Василь Малюк патронує тютюновий бізнес.

Про це 5 серпня у своєму розслідуванні повідомили журналісти видання "Dетектив-Info".

Зазначається, що спецслужбіст, який має ретельно боротися зі злочинністю та нищити корупційні схеми, фактично взявся їх протегувати.

Прикладом тому є скандал на території Одеського порту, звідки ще 1 серпня невідомі особи мали намір вивезти контейнер із тютюном для кальяну, не сплативши при цьому митний збір.

А сума, як виявилася, чималенька: заявлена вартість всього вантажу, зареєстрованого на ТОВ "Роял Дюті Фрі", складає 28 мільйонів гривень, з яких понад 13 мільйонів гривень власне і є мито.

Молодики, які приїхали з метою вивезення зі складів тютюну, заявили охоронцям, що питання про сплату відповідного податку "вже вирішено на найвищому рівні" — ним безпосередньо "опікується" перший заступник голови СБУ Василь Малюк.

Саме йому обіцяно 300 тисяч доларів США за "патронат" такого цінного вантажу, який все ж не змогли забрати контрабандисти.

Він же, дізнавшися про проблеми, що виникли в порту, особисто почав телефонувати до Одеси, щоби пришвидшити вивезення тютюну кальянних ділків, здійснюючи при цьому тиск на підлеглих, зокрема начальника регіонального управління СБУ Віктора Доровського.

Тож виходить, що за відсутності Івана Баканова, його заступники без жодної ознаки сумління та гідності, провадять власні інтереси з метою особистої наживи, сприяючи контрабанді.

Читайте також:
Торік у липні Володимир Зеленський наказав звільнити митників, підозрюваних у неналежній боротьбі з контрабандою.
28 серпня, 10:29
Служба безпеки України викрила механізм розтрати бюджетних коштів екскерівниками Укртрансбезпека на понад 100 мільйонів гривень.
25 серпня, 17:55
Про останні шпигунські скандали в правоохоронних органах.
17 червня, 19:29
В спецслужбі зовсім вже заплутались в цифрах?
14 травня, 15:38
Закон "Про національну безпеку України" прямо визначає обов'язком СБУ здійснювати контррозвідувальний захист економічної безпеки держави.
28 квітня, 21:08
Йдеться про колишнього співробітника Центру спецоперацій «А» СБУ.
16 квітня, 16:38