Голова СБУ приховав наявність керівної посади в іспанській комерційній фірмі

ПОЛІТИКА
22 травня, 10:47
Голова СБУ приховав наявність керівної посади в іспанській комерційній фірмі
Фото: YouTube

Івана Баканова підозрюють у порушені антикорупційного законодавства одразу двох європейських держав.

Іспанія, як і Італія, давно стала "близькою" країною для українських можновладців, які прагнуть втекти від правосуддя й осуду громадськості.

Про це йдеться в останньому розслідуванні журналістів "Радіо Свобода", присвяченому фірмі "Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada", керівником якої за документами є Іван Баканов.

Вказана комерційна структура зі статутним капіталом 3000 євро зареєстрована у провінції Жирона та спеціалізується на зведенні будинків і різних операціях з нерухомістю.

З 2015 року "одноосібним адміністратором" (ісп. administrador único) "Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada" є теперішній очільник СБУ, відтак він має повноваження виконувати всі дії від імені підприємства, яке на тепер загрузло у боргах.

Відповідно до чинного антикорупційного законодавства, керувати приватними структурами, навіть закордоном, державний службовець України не може, але Іван Баканов особисто відмовився окремо коментувати оприлюднену журналістами інформацію.

«Ми звернулися до Державного реєстру юридичних осіб провінції Жирона, в якій зареєстрована ця компанія. Там запевнили, що фірма діє і не ліквідована. Для припинення діяльності компанія спочатку повинна закрити всі борги», – йдеться у розслідуванні журналістів "Радіо Свобода".

Однак відповідно до відкритих даних пресслужби СБУ, фірма "Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada", керівником якої за документами є Іван Баканов, ліквідована.

«На наш аргумент, що в Державному реєстрі Іспанії ця компанія значиться як не ліквідована, а голова української спецслужби досі є її чинним одноосібним адміністратором, в СБУ зазначили, що з цим питанням будуть розбиратися», – підсумували журналісти "Радіо Свобода".

вибір редакції
Читайте також:
Черговий скандал в ОТГ: наближеним до голови «місцевої республіки» Василя Дрозда планували по-тихому роздати земельні ділянки.
29 травня, 17:38
Подібного фактажу на Прозоро по Скороходівській ОТГ безліч.
26 травня, 20:37
Регіональні співробітники українських спецслужб приховують від начальства свої трудові й не зовсім трудові доходи.
25 травня, 10:09
Старший оперуповноважений СБУ, який вимагав 2000 доларів і 10 тонн зерна від співвласниці фермерського господарства, постане перед судом.
21 травня, 11:02
Депутат районної ради у 2017 році отримав контракт на ремонт доріг державного значення.
20 травня, 17:32
За останні роки чиновники Скороходівської громади провели більшість закупівель за надмірними цінами.
19 травня, 12:54