Гогілашвілі вже не заступник міністра, але справа його процвітає...

КРИМІНАЛ
15.02.2022, 16:25
Гогілашвілі вже не заступник міністра, але справа його процвітає...

Під “дахом” Гогілашвілі: журналісти викрили мережу “медцентрів”, які легально продають важкі наркотики

Команда журналістів Watchdogs виявила у Харкові мережу центрів, які безперешкодно займаються розповсюдженням наркотичних речовин – торгують метадоном та сильнодіючими ліками. У цій резонансній історії спливло ім’я скандального ексзаступника міністра МВС Олександра Гогілашвілі та члена його команди, чинного керівника Департаменту боротьби з наркозлочинністю (ДБН) Сергія Федченка, - йдеться в розслідуванні журналістів Watchdogs.

По всій Україні почали з’являтися так звані “нарконаливайки” – медичні центри, де торгують наркотиками під виглядом терапії. З’явились такі заклади минулого року й у Харкові.

По факту, там просто продають рецепти на метадон усім охочим. Як відомо, призначити метадон можуть тільки після аналізів, які підтвердять, що людина систематично вживає наркотики. Але в цих, нових центрах усе не так.

Про цей прихований бізнес журналістам розповів Денис Клименко, який очолює один із легальних центрів замісної підтримувальної терапії для наркозалежних.

“Як наливайка є алкогольна, ти прийшов, тобі чарку налили, ти випив, пішов. Так є нарконаливайка, коли ти прийшов, тобі дали, і ти роби що хочеш”, – каже директор медичного центру “Альтернатива” Денис Клименко.

Журналістам Watchdogs вдалось на відео зафіксувати, як діють подібні “медичні” центри. У цьому їм допоміг наркозалежний Ігор П.

Ігор: Давайте, наверное, на пять дней.

Співробітниця центру: Угу. Соннат, димедрол, нужно что-то? Ігор: Соннат давай, соннат и димедрол давайте. Співробітниця центру: Димедрол один, да?

Ігор: Да. Співробітниця центру: Четыреста гривен… Ігор: Так, денежки на базу… Спасибо большое…”.

Тобто Ігор П. отримав рецепт на метадон одразу з вулиці, без жодних аналізів, а рецепт йому виписала не лікар, а просто адміністраторка на ресепшені. І вона сама ж запропонувала додати у “коктейль” потужні снодійні – димедрол і соннат. Суміш метадону з такими ліками – це точно не замісна терапія. Це – наркоторгівля.

Нові центри пропонують залежним легкий шлях – зайшов, купив, “закинувся” – жодних питань і проблем. Тому вони просто відбивають у легальних центрів клієнтів.

Одночасно з появою цих “нарконаливайок”, у легальних центрів, наприклад, які очолює Денис Клименко почалися проблеми з правоохоронними органами – почались обшуки.Але ініціювали це не місцеві правоохоронці – сліди вели до столиці.

“Вони одночасно отримали ухвали суду на проведення семи обшуків. Більшість співробітників, які проводили обшуки за всіма адресами у моїх клієнтів, були направлені й виділені безпосередньо з Києва, з центрального апарату, з Департаменту боротьби з наркозлочинністю. Не місцеві це проводили, а саме Київ”, – розповідає адвокат Максим Полторапавлов.

А Київ – це саме чинний керівник ДБН Сергій Федченко. Він прийшов на боротьбу з наркотиками із Департаменту стратегічних розслідувань нацполіції. Скандальний Олександр Гогілашвілі стверджував, що Федченко – людина з його команди. Разом Федченко і Гогілашвілі перекроїли всю систему боротьби з наркозлочинністю у МВС. Саме ці двоє й стоять за новою системою “нарконаливайок”.

“Їх “кришує” департамент наркозлочинності у Києві, а по Харкову ними займаються, – по Харкову, Києву, іншим великим містам України, – займаються вже представники УБНів, місцевих організацій, а ДБН це все курує. ДБН під керівництвом Федченка Сергія Васильовича, ну а відповідно вище стояв уже колишній замміністра профільний по наркополітиці – Гогілашвілі”, – зазначає директор медичного центру “Альтернатива” Денис Клименко.

Кримінальні провадження щодо медичних центрів “Альтернатива” та “Інновація” були відкриті за заявою громадської організації “Хантерс Харків”, яка активно співпрацює з поліцією.

Ось один із її співзасновників, Олександр Пєрєвєрзєв, на спільній пресконференції з ДБН. А ось – він же на спільному фото з Гогілашвілі. Це фото тих часів, коли майбутній заступник міністра ще працював у “Міжнародній антинаркотичній асоціації”.

Гогілашвілі вже не заступник міністра, але справа його процвітає..._1

Тоді Гогілашвілі і познайомився із Зеленським та своєю майбутньою дружиною, Марією Левченко. Нині вона – помічниця президента, по суті – особиста секретарка. Під час обшуків у центрах Клименка, понятими привели людей, що є пацієнтами реабілітаційних центрів, які пов’язували саме із “Міжнародною антинаркотичною асоціацію”.

“Написали вони там цю заяву, це об’єднання центрів реабілітації, я про це дізнався, мені про це сказали хлопці, і я поїхав зустрівся із цим об’єднанням “Хантерс”. І почав із ними розмовляти, як що й де. І в розмові мені сказали, що все вже домовлено, і їх попросив Гогілашвілі Олександр, пан Гогілашвілі попросив це все зробити“, – розповідає президент благодійного фонду “Парус” Костянтин Ключерьов.

Тож підіб’ємо підсумки.

У Харкові та інших великих містах України з’явилася ціла мережа нібито терапевтичних центрів, де продають наркотики. Центри працюють відкрито, і не мають проблем з правоохоронними органами. Натомість проблеми почалися у їхніх легальних конкурентів. Центрам Дениса Клименка вдалося відбитися, кримінальні провадження закриті за відсутністю складу злочину. Але організували наїзд, люди пов’язані із колишнім заступником глави МВС Олександром Гогілашвілі та чинним головою ДБН Сергієм Федченком.

Журналістам Watchdogs вдалось додзвонитись Сергію Федченку, але розмова виявилась короткою. Він кинув слухавку (а згодом виїхав у термінову відпустку).

Втім вже за пів години ледь не увесь Департамент боротьби із наркозлочинністю забажав розставити точки над I в харківській історії. Але замість начальника департаменту відповідати на наші питання довелося його заступнику Вячеславу Сафонову.

За його словами, якщо з порушенням працюють подібні “медцентри”, то це “могло статися виключно в зв’язку з банальною відсутністю часу або ресурсу” у ДБН. Отже,  у ДБН послідовно заперечують, і будь-яку надмірну увагу до окремих центрів метадонової терапії, і потурання іншим.

Під час зустрічі “не під запис” Сафонов на запитання про Гогілашвілі просто попросив не втягувати його, Федченка та їхній департамент у політику, мовляв, це питання суто політичне, а вони – звичайні оперативники. Але ми почули й також ствердну відповідь про те, що вказівку про “відпрацювання” Харкова вони отримали з Міністерства на початку 2021-го року. А тоді Гогілашвілі ще працював заступником міністра внутрішніх справ і курував напрям боротьби із наркозлочинністю.

Нині Гогілашвілі вже не при посаді, і здавалося б, де тут політика? Так, він не при посаді, а його дружина – на місці. Не забуваймо, що вона – особиста помічниця Зеленського. Тому так, питання справді політичне.

Стирчать тут й “вуха” у справі про зрив спецоперації російських найманців з так званої ПВК “Вагнер”.

Саме Гогілашвілі був автором ідеї шантажувати колишнього начальника ГУР Міноборони Василя Бурбу. Про це говорив в інтерв’ю Христині Бондаренко один з організаторів спецоперації по вагнерівцях, колишній розвідник Роман Червінський. За його словами, саме Гогілашвілі, який нагадаю орендував разом будинок із керівником ГУР Кирилом Будановим, і придумав підкинути Бурбі метадон. Ідея не злетіла. Але свідчення, як і рукописи, не горять й іноді пояснюють справжню картину куди більше всіляких офіційних повідомлень чи спростувань.

ДЖЕРЕЛЛО

Читайте також:
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31 травня, 07:18
Політика
Ухвалений й неодноразово редагований внутрішніми ворогами Основний Закон покликаний зробити з титульної нації меншість. Це ганьба!
18 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники та депутати вирішили не чекати на завершення війни проти РФ, а роздерибанити надра тут і зараз. Громаду ж ніхто, звісно, не питав.
17 квітня, 12:23
Полтава
Обранці почали гризтися через наближеність до бюджету. Жителям Диканьки не позаздриш, можновладці на них знову наплювали.
11 квітня, 07:11
Полтава
Маленька острівна країна у Карибському морі ніколи не була безпечною для життя (особливо білошкірих). А після нещодавніх подій — і поготів.
13 березня, 21:33
Світ
Релігійні фанатики та підприємливі бариги-сіоністи взялися розпродувати зачищену від корінного народу багатостраждальну смугу Ґази.
06 березня, 19:13