Голобородько і його «Вагнергейт»: немає нічого гіршого за зраду

ПОЛІТИКА
19.11.2021, 11:44
Голобородько і його «Вагнергейт»: немає нічого гіршого за зраду
Фото: Durdom.In.Ua

Найманці не знали, що на момент, коли виїхали до Білорусі, план вильоту з Мінська вже змінився, а їхні квитки до Стамбула були скасовані...

Про це на своїй сторінці у Facebook пише колишній прессекретар СБУ, ексрадник міністра внутрішніх справ Станіслав Речинський, коментуючи днями оприлюднене розслідування "Bellingcat" щодо так званого "Вагнергейту".

За його словами, напередодні виряджання найманців двоє старших співробітників спецслужб, відповідальних за проєкт "Авеню" (Василь Бурба з ГУР МОУ і Руслан Баранецький із СБУ) прибули до Офісу Президента.

Згодом цю інформацію підтвердив як сам Бурба, так і колишні співробітники розвідки, які казали, що він зателефонував їм одразу після зустрічі.

«Бурба і Баранецький мали намір зробити останню доповідь про майбутню спецоперацію. Однак, як Бурба розповів "Bellingcat", Зеленський на той момент був зайнятий, і вони не змогли зустрітися з ним особисто. Далі більше: за словами Бурби, голова Офісу Президента Андрій Єрмак взагалі запропонував відкласти операцію на тиждень.

Днем раніше Зеленський досяг домовленостей із Росією та сепаратистами, які підтримуються РФ, про встановлення перемир'я на Донбасі. Про це він оголосив на спільній пресконференції з тодішньою президенткою Швейцарії Сімонеттою Соммаруґа. Це перемир'я, яке ще вимагало схвалення "Нормандської четвірки" (Росії, Франції, Німеччини та України), котра нібито займається врегулюванням конфлікту на Донбасі, мало набути чинності 27 липня 2020 року.

За словами Бурби, в Офісі Президента вважали, що якщо спецоперація відбудеться за планом і завершиться затриманнями 25 липня, то перемир'я закінчиться, не встигнувши розпочатися. Проте команді "Bellingcat" не вдалося незалежно підтвердити цю розмову. Офіс Президента не прокоментував наше розслідування», – стверджує Станіслав Речинський.

Як відомо з оприлюдненого розслідування, Василь Бурба розповів "Bellingcat", що відповів тоді Зеленському і Єрмаку так:

«Відкласти операцію на тиждень неможливо, оскільки це призведе або до втрати довіри з боку найманців, або до підозр з боку білоруських чи російських спецслужб, або того й іншого одразу».

За словами Бурби, надалі представники Офісу Президента, намагаючися знайти компроміс із командою ГУР МОУ, запропонували скоротити затримку операції до чотирьох днів.

«Дату вильоту і захоплення найманців належало перенести на середу, 29 липня 2020 року. У цьому випадку перемир'я принаймні встигло набути чинності. Як розповів Бурба, спецслужбісти вважали, що шанс знайти нові квитки у такий короткий термін невеликий, проте пообіцяли дізнатися, що можна зробити. Команда "Bellingcat" не змогла незалежно підтвердити цю другу розмову, як і першу.

Наступного ранку, коли перша група з 33 найманців вже виїжджала з Москви, команді ГУР МОУ вдалося успішно перебронювати квитки не на середу, 29 липня, а на четвер, 30 липня. Квитки другої групи із 13 найманців поміняли на суботу, 1 серпня. Пізніше того ж ранку, за словами Бурби, він повідомив в Офіс Президента, що план все одно буде здійснено, але із затримкою на п'ять днів.

Що я скажу вам на це? Це гірше за зраду — це повна некомпетентність! Підготовлено блискучу спецоперацію. І якийсь ідіот, який не має навіть повноважень, наказує керівнику ГУР МО та першому заступнику голови СБУ перенести (!!!) операцію на 5 днів. І вищі керівники спецслужб із цим погоджуються. Не вимагаючи особистого розпорядження Президента.

До речі, а де у цій історії Голова СБУ Баканов? Чи не він мав відстоювати перед президентом роботу своїх підлеглих? Таке враження, що Баканова просто немає, він у цей час десь у кубики із Шефіром грає. Похмура картина. Як ви думаєте, як ця зграя поводитиметься у разі нападу РФ?», – підсумовує свій допис Станіслав Речинський.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Яніна Соколова оприлюднила важливий документ, що проливає світло на спецоперацію по "вагнерівцям".

Читайте також:
Опінії
Іванківське подружжя під обстрілами, в окупації врятувало безцінні картини
08 серпня, 16:41
Кримінал
Колишні підлеглі міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського присягнули на вірність російським окупаційно-терористичним силам.
08 серпня, 09:23
Кримінал
Він намагався застрелити слідчих СБУ, коли ті оголошували йому підозру
05 серпня, 15:54
Війна
Після приходу окупантів учорашні українські освітяни, яких навчали так звані "соросята", доволі швидко стають російськими пропагандистами.
23 липня, 09:33
Політика
Володимир Зеленський захищає російського олігарха, компанії якого співпрацюють з "росгвардією" та виробниками озброєння
21 липня, 15:25
Опінії
Чому ворог гнав ОМОН і парадну техніку в перших рядах ?
14 липня, 10:15