Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну

КРИМІНАЛ
03.11.2022, 17:15
Сергій Василина
Сергій Василина

"Пісочну кризу" в Чернігові влаштував обласний прокурор Василина, щоб заробляти на ній

За зникненням піску у Чернігові стоїть прокурор Чернігівської області Сергій Василина, який за допомогою кримінального провадження, прибрав з ринку всіх можливих конкурентів, щоб завести підконтрольну собі фірму, яка без конкуренції тепер може постачати пісок за явно завищеними цінами.

Про це йдеться в статті "Корупційний пісок. Як прокурор Чернігівщини Сергій Василина заробляє на "пісочній кризі" у Чернігові", опублікованій виданням "Олігарх".

Серйозні проблеми з піском, зазначає видання, у Чернігові почалися ще влітку минулого року, одразу ж після того, як прокуратура відзвітувала, що відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку піску у с. Неданчичі – єдиному місці в області, де вже багато років добувають пісок для виробництва бетону.

"Компанії, які видобували пісок і постачали його в місто втратили будь-яку можливість працювати, що і призвело до серйозного дефіциту піску і тому, будівельні роботи в місті ведуться з величезними затримками, а то й зовсім стоять місяцями", - зазначає видання.

Василина зовсім не випадково зацікавився питанням видобутку піску на Чернігівщині: "Він, хоч усе життя працює в прокуратурі, паралельно має прибутковий будівельний бізнес. Як це заведено у наших правоохоронців, свій бізнес Василина записав на кохану дружину Ольгу".

Також Ольга Василина є бенефіціаром двох будівельних компаній АКБ "ПІВДЕНЬ-БУД" та ТОВ "КІФА-БУД".

Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну_1
Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну_3
Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну_5
Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну_7

Крім того, компанія ТОВ “СВЯТИЙ ГРААЛЬ 777” під своєю старою назвою ТОВ “ГАРАНТ ВІВАТ” фігурує у кримінальних провадженнях за фактами економічних злочинів.

Видання зазначає, що після початку "піскового локдауну" ціни на пісок у Чернігові помітно зросли.

"Крім того, на ринку Чернігівщини практично нізвідки взялася компанія ТОВ “СВЯТИЙ ГРААЛЬ 777”, яка дуже швидко стала майже монополістом із постачання піску. При цьому важко не звернути увагу, що ця компанія має всі ознаки фіктивності. Вона зареєстрована лише у 2020 році, її статутний капітал становить лише 1000 грн, до того ж у власності компанії немає жодної спеціальної техніки та ліцензії на видобуток піску", - відзначають журналісти.

 “СВЯТИЙ ГРААЛЬ 777” пов’язана з діяльністю прокурора Сергія Василини.

"Згідно з реєстрами власником та бенефіціаром 50% ТОВ “СВЯТИЙ ГРААЛЬ 777” є така собі Світлана Вікторівна Васильєва уродженка міста Харцизьк  Донецької області, звідки родом і Сергій Василина. Більше того, дівоче прізвище громадянки Васильєвої – Василина", - йдеться в статті.

Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну_9
Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну_11
Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну_13

Таким чином, зазначають журналісти, "вимальовується цілком чітка і досить типова для нашої корупційної дійсності картина. Прокурор Василина, ініціювавши кримінальне провадження та накладення арештів на компанії, що займалися видобутком піску в єдиному місці, де це можливо робити у великих обсягах у Чернігівській області, прибрав з ринку всіх можливих конкурентів, щоб завести підконтрольну собі фірму, яка без конкуренції тепер може постачати пісок за явно завищеними цінами".

"Схоже, антикорупційним органам України настав час звернути увагу на Чернігівщину та місцевого прокурора, поки той у своїй пристрасті до збагачення не нашкодив країні в умовах воєнного часу ще більше", - підсумовує видання.

Під час роботи Сергія Василини у Запорізькій обласній прокуратурі будівельні фірми, що належать його дружині "Південь-буд" та ТОВ "Кіфа-буд" виграли більше 100 тендерів на закупівлю товарів та послуг за державні кошти на загальну суму більше 75 млн грн. А деякі державні підряди фірма подружжя прокурора отримувала і зовсім без конкурсів.

Записуючи кожного дня відосики - попрошайки за сотні мільйонів гривень з державного бюджету, Голобородько, і йому подібні продовжують грабувати країну, прирікаючи її діями таких прокурорів, і такого президента, на знищення.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
А чи не міг би батоні Давид Арахамія наступного разу повідомити розцінки на подібну послугу?
вчора, 17:36
Кримінал
Шурма порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
вчора, 16:28
Політика
Андрій Єрмак призначив свого очільника на «Київміськбуд».
22 лютого, 16:40
Кримінал
Колишній голова ДСНС Сергій Крук організував і реалізував корупційну схему закупівлі пожежних автодрабин на 1 млрд грн
22 лютого, 15:13
Кримінал
Деснянський районний суд Чернігова відправив підозрюваного під варту без можливості внесення застави.
22 лютого, 11:40
Політика
Хто такі Вязмікін, Купранець та Абрамович?
22 лютого, 09:45