Голодомор: Інститут нацпам'яті закликав українців приєднатися до акції «Запали свічку»

ПОЛІТИКА
26.11.2021, 16:40
Голодомор: Інститут нацпам'яті закликав українців приєднатися до акції «Запали свічку»
Фото: 85holodomor.uinp.gov.ua

Ініціатива належить найбільш відомому досліднику Голодомору 32-33 років Джеймсу Мейсу.

Інститут нацпам'яті закликав українців приєднатися до загальноукраїнської акції «Запали свічку» і 27 листопада о 16-00 засвітити вогник пам’яті у кожній домівці як вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

В УІНП нагадали про ініціативу дослідника геноциду українців — Голодомору 32-33 років Джеймса Мейса, щоб в національний день пам’яті жертв 1933-го (четвертої суботи листопада) кожен громадянин землі, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих. 

«Це було б гідною відповіддю на слова о. Олександра Биковця, який став священником в Америці:

...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?»

Навіть сім десятиліть опісля свічка, що мерехтить у вікні, видається мені гідною відповіддю!», цитують слова Джеймса українські науковці.

В УІНП також підкреслюють, що саме Джеймсу Мейсу належить не лише ініціатива вшанування жертв Голодоморів запалюванням свічки на підвіконні.

Так, з 1981 року саме він публікує перші матеріали про Голодомор.

Після створення Комісії Конгресу США із вивчення голоду 1932-1933-го упродовж чотирьох років Мейс координує її діяльність. Хоч і не був її членом. 

Комісія зібрала майже двісті усних свідчень очевидців штучного голоду, влаштованого комуністичним режимом у 1932-1933 роках.

Джеймс Мейс написав звіт Комісії, який затвердив Конгрес, а отже став не лише науковим, а й політичним документом.

У 1993 році Джеймс Мейс переїхав до України і продовжив дослідження Голодомору.

«Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене», — неодноразово повторював Мейс.


 

Читайте також:
Політика
Знищення українських книг, чиє існування російські загарбники сприймають проявом "укронацизму" – лише одна з граней російського культурциду.
19 липня, 20:24
Кримінал
Усі ініціатори та виконавці здійснення актів геноциду українського народу будуть ідентифіковані та оголошені у міжнародний розшук.
22 червня, 21:45
Історія
За тих часів смертна кара була звичайною справою. І кати не приховували роду своїх занять, передавали навички свого ремесла синам.
19 червня, 09:56
Історія
Хронологія русифікації та знищення української мови, культури і нації
09 червня, 11:35
Кримінал
Корінні жителі зайнятих московитами районів Південної України, кому вдалося виїхати на вільну територію, розповіли про жахи "русского міра".
26 травня, 08:12
Війна
Представники російського окупаційно-терористичного контингенту використовують проти українців статеві злочини.
17 травня, 08:39