Голова держави Андрій Єрмак "зачистив" ігровий бізнес для своїх бізнеспартнерів

12.03.2023, 09:05
Голова держави Андрій Єрмак "зачистив" ігровий бізнес для своїх бізнеспартнерів

Бізнес азартних ігор потрапив під санкції... але не весь.

Ключові гравці українського грального бізнесу на кшталт Parimatch та 1хВЕТ потрапили під санкції, але не всі.

За словами журналіста Володимира Бондаренка, БК Vbet одержала можливість збільшити ринкову частку за рахунок підсанкційників.

Спробуємо розібратися, звідки у них такий привілей.

Торговою маркою Vbet та ліцензією володіє ТОВ «ВБЕТ УКРАЇНА», власником якої є фірма UCR HOLDING LTD (Кіпр), записаний бенефіціаром Рудольф Погосян (Вірменія)
ЗМІ зазвичай пов'язують Vbet з братами Бадолянами із сонячного ̶Д̶і̶л̶і̶ж̶а̶н̶а̶ Єревана.

Голова держави Андрій Єрмак
Голова держави Андрій Єрмак

Але звертаємо вашу увагу на те, що нинішній директор ТОВ «ВБЕТ УКРАЇНА» — Блохін Олександр Андрійович, як і попередній — Гівішвілі Гіоргі керували кількома фірмами, якими офіційно володіє Артур Гранц.

Гранц Артур Гургенович
Гранц Артур Гургенович

Гранц українсько-білоруський олігарх вірменського походження, співмешканець Світлани Лободи, власник Форбсу та мережі дьюті-фрі по всьому СНД, імпортував електроенергію з Білорусі, його сліди помічені в ТРЦ Гулівер.

Гранц офіційно пов'язаний із:

  • Яценюк Володимир Степанович (1979 р.н., кузен Арсенія Яценюка).
  • Іванчук Андрій Володимирович (друг і соратник Яценюка, Карпатнафтохім, керував Народним фронтом, а зараз групою «Довіра»)
  • ЛЕОНІД ЮРУШЕВ (донецький мільярдер, банк Форум (потонув), Златобанк (покладений), готелі InterContinental та Fairmont, системний спонсор Яценюка, зять Олександр Скічка (актор та губернатор Черкаської області у 2021-22 р.)

Днями я описував схему як АРМА «подарувала» 3,46 млн дол. цим товаришам – афера з продажу фірмі «ПРИМОРСЬКА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ» 2,2 тис. тонн конфіскованого хлориду калію.

Нагадаю, нинішній голова НБУ Пишний, як керівник Ощадбанку, допоміг Гранцу та Іванчуку "віджати" агрохолдинг Креатив.

Арсеній Яценюк та Андрій Іванчук
Арсеній Яценюк та Андрій Іванчук

Можливо, за такою самою схемою отримали частку в Гулівері, який закредитований в "Ощад Банку" на $537 млн.

Пишний із дружиною разом із Єрмаком заснували ГО «Відчуй».

Голова держави Андрій Єрмак
Голова держави Андрій Єрмак
Голова держави Андрій Єрмак

Маючи таку підтримку, можна підкрутити будь-якого конкурента.


Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати, що очільниця департаменту фінмоніторингу Національного банку України Наталя Дегтярьова лобіює інтереси російських букмекерів.

Крім того, в Україні досі працює компанія FavBet Андрія Матюхи, яка продовжує вести бізнес на росії. Але до санкційного списку РНБО вона не потрапила.

Голова держави Андрій Єрмак

Після 24 лютого, зачекавши кілька тижнів і побачивши, як розвиваються події – бліцкриг росіян провалився, суспільство несподівано для всіх, у тому числі й для влади, рішуче стало на захист України – FavBet випустила заяву, що ніколи не працювала на російському ринку і йде з Білорусії.

Однак це виявилося не більше ніж піар-акцією та гучними словами. А якщо називати речі своїми іменами – відвертою брехнею.

Так, на сайті FavBet немає тепер у вікні вибору країн росії та білорусії. Але це аж ніяк не означає, що гравці звідти не можуть грати та отримувати виграні гроші. Ось приклад, як це можна зробити. Для цього потрібен лише VPN, який завантажується за пару хвилин:

Голова держави Андрій Єрмак

Та й у самій службі підтримки FavBet готові підказати альтернативні шляхи гравцям із росії. Якийсь час тому інтернет-видання delo.ua провело власне розслідування і звернулося до служби підтримки контори, видаючи себе за гравця з росії:

Голова держави Андрій Єрмак

Зараз FavBet наповнює Інтернет нав’язливою рекламою про свою нібито гігантську допомогу армії, поширює фейки про свій відхід з ринку білорусії та росії і продовжує заробляти гроші.

Але сама букмекерська компанія FavBet не має ліцензії на зайняття букмекерською діяльністю. Яка, згідно із законом про легалізацію грального бізнесу, коштує 108 мільйонів гривень на рік.

Тобто, за два роки FavBet не доплатила до бюджету 216 мільйонів.

Повторимося – букмекерська компанія не має саме букмекерської ліцензії. А ліцензіями в інформаційному просторі FavBet «прикриває» свою букмекерську діяльність, на якій продовжує заробляти величезні гроші, які не потрапляють жодним чином до бюджету.

"Останній Бастіон" вже писав про те, що з компаніями Андрія Матюхи тісно співпрацює Федерація настільного тенісу України.

Федерація настільного тенісу України (ФНТУ) — всеукраїнська громадська організація, яка об'єднує спортсменів, тренерів, суддів, інших фахівців настільного тенісу. Заснована у 1992 року. ФНТУ є членом Європейського союзу настільного тенісу (ETTU).

Заснована Федерація настільного тенісу України з 1992 року, а зареєстрована Міністерством юстиції України 15.10.1999р. свідоцтво серія АО1 №212292. З 1997 року ФНТУ очолював Ландик Валентин Іванович. У 2018 році президентом федерації стає регіонал та член "сім'ї" зрадника Віктора Януковича Зац Олександр Вікторович.

Але його обрання не обійшлося без скандалу.

На початку минулого року до Господарського суду міста Києва звернувся з позовом Ульянчич Микола Миколайович.

Микола Ульянчич звернувся до Господарського суду міста Києва з позовними вимогами до Громадської організації "Федерація настільного тенісу України" про визнання недійсним рішення позачергової конференції федерації, оформленого протоколом від 28.02.2018 року, а також визнання протиправними та скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань реєстраційних записів від 16.02.2016 року № 10681050007023787 та №; 10681070006023787.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на той факт, що оскаржуване рішення конференції прийнято за умови недотримання процедури скликання та проведення конференції, передбаченої Статутом громадської організації, та за відсутності кворуму, що прямо порушує права позивача як члена громадської організації та є підставою для визнання вказаного рішення, оформленого протоколом, недійсним в судовому порядку, з подальшим скасуванням внесених на його підставі до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідних реєстраційних записів.

Проте, у квітні 2021 року представник позивач подав до суду заяву про  залишення позову без розгляду і провадження по справі було закрито судом.

І хоча справу так і не було розглянуто судом, але ми можемо стверджувати, що призначення Олександра Заца відбулося з численними порушеннями.

Крім того, очоливши федерацію настільного тенісу України, Олександр Зац залучив до організації титульного спонсора турнірів з настільного тенісу компанію Favbet.

Читайте також:
Політика
Офіційні доходи лідерів грального бізнесу в Україні за 2023 рік зросли у 28 разів – до 54,9 млрд грн в порівнянні з 1,9 млрд грн у 2022-му.
08 квітня, 16:43
Політика
Гральний бізнес показав доходи в 53 млрд грн. Це втричі менше, ніж оцінка НБУ
03 квітня, 09:55
Кримінал
Суд заарештував 3 фігурантів розслідування БЕБ щодо організації мережі підпільних покер-клубів.
17 лютого, 10:23
Кримінал
Компанія тривалий час порушувала законодавство про азартні ігри в Україні. Власники фірми ухилилися від сплати податків на 30,2 млн гривень.
08 лютого, 10:13
Кримінал
На арештованих рахунках знаходилося 700 мільйонів гривень.
05 лютого, 18:44
Опінії
Вже скоро настане час, коли сама лише згадка про Данила Гетманцева викликатиме бурхливу негативну реакцію.
10.11.2023, 07:34