Голова Харківського окружного адмінсуду Ольга Панченко отримала п'ять років тюрми

КРИМІНАЛ
31 січня, 20:04
Ольга Панченко
Ольга Панченко

Засуджена намагалася підкупити одну із суддів

У вівторок, 31 січня, голову одного з окружних адміністративних судів визнано винною у висловленні пропозиції та наданні неправомірної вигоди судді цього ж суду у розмірі $3 тис. за ухвалення рішення в адміністративній справі (ч. 3 ст. 369 КК України).

Про це повідомляє пресслужба ВАКС та САП.

«ВАКС призначив покарання у виді п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду судді строком на три роки», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що голова суду намагалася вчинити тиск на одного з суддів окружного суду та у подальшому спробувала її «підкупити» за ухвалення рішення на користь третіх осіб в адміністративній справі щодо земельного питання.

Її було викрито одразу після передачі нею неправомірної вигоди 21 вересня 2020 року в рамках спільної операції детективів НАБУ спільно з CБУ за процесуального керівництва прокурорів САП.

Вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення в суді апеляційної інстанції.


Нещодавно у мережі з'явились відео, на яких, як стверджується, голова Харківського окружного адміністративного суду Ольга Панченко у 2020 році отримує хабар в 10000 доларів від адвоката за тиск на підлеглу суддю Заічко у справі ЖБК "Слайс" про забудову 13 гектарів лісу.

Відео опублікували "Українські Новини".

На відео зафіксовано обговорення Панченко з адвокатом суми коштів, яку вони планували передати судді Заічко за прийняття "правильного" рішення у справі та розмову, в ході якої Панченко пропонує Заічко хабаря. При цьому адвокат знаходиться у кімнаті відпочинку та чує деталі їх спілкування, після чого виходить та передає Панченко пакет з винагородою. За інформацією Заічко, в матеріалах справи іде мова про десять тисяч доларів, з яких три тисячі Панченко планувала передати судді, а сім — залишити собі.

Надані редакції відео були зняті в кабінеті голови Харківського ОАС Панченко, де працювала встановлена нею ж камера відеоспостереження, яка також фіксувала всі розмови. Із зрозумілих причин, ці матеріали не були додані до справи захисниками Панченко.

Їх було вирішено оприлюднити через те, що колегія суддів ВАКС у складі Танасевич, Сікора, Гавриленко нібито налаштована винести виправдувальний вирок Панченко.

Читайте також:
Виміри
Як вдається командиру тилової військової частини Ігорю Іванченку уникати відповідальності за корупцію ?
22 березня, 19:05
Політика
Гео Лерос звинуватив Зеленського та Єрмака у розкраданнях під час оборонних закупівель
22 березня, 13:00
Кримінал
Бородянка потерпає від схем родини Остапченків
21 березня, 10:55
Опінії
Міністр енергетики Галущенко погрожує журналістам органами, що відповідають за нацбезпеку і контррозвідку.
20 березня, 10:05
Політика
Підрядники Міноборони перепродують картоплю та яблука для ЗСУ вдвічі дорожче закупівельних цін
17 березня, 15:40
Опінії
Дуже цікава тиша серед бідось про залишення Коболєва на свободі.
17 березня, 08:55