Голова НБУ Андрій Пишний: корупціонер, що грабує Україну під час війни

ПОЛІТИКА
19 жовтня, 16:03
Андрій Пишний
Андрій Пишний

Найстрашнішим злом під час війни більшість українців вважають корупцію.

Саме хабарництво, розкрадання державних коштів і різні схеми з ухилення від сплати податків впливають на те, що наші міжнародні партнери дедалі частіше затягують із наданням допомоги Україні, скорочують її або й зовсім відмовляють у ній. Безпрецедентна корупція у вищих ешелонах влади вкрай негативно позначається на обороноздатності нашої країни. Колосальні кошти, які могли піти на посилення нашої армії, осідають у кишенях і на банківських рахунках можновладців та їхніх родичів.

У серпні минулого року Володимир Зеленський заявив таке: «Я поставив завдання прирівняти корупцію до державної зради у воєнний час». Нагадаємо, що КК України передбачає покарання за держзраду на строк до 15 років позбавлення волі. А в умовах воєнного стану передбачено максимальне покарання.

Але завдання від Президента так і залишилося завданням без його вирішення, що дає змогу різного роду хабарникам від влади і далі безкарно грабувати нашу країну та її населення. Одним із таких хабарників без перебільшення є голова Національного банку України Андрій Пишний, який б'є всі рекорди за кількістю корупційних скандалів під час війни і заслуговує на вкрай пильну увагу з боку компетентних органів. А ми зі свого боку постараємося їм у цьому допомогти.

Сімейство Пишних вбиває екологію Львівщини

Львівщина на межі екологічної катастрофи, яка може навіть перерости в міжнародний конфлікт із Польщею. І це далеко не жарти чи маніпуляції. Цілком очевидно, що ситуацію навколо забруднення річки Рокитна в Золочівському районі Львівської області намагаються тримати в інформаційному вакуумі. Дані про катастрофу, що набирає обертів, уже тривалий час практично не випускають за рамки регіональних медіа та обговорень у соціальних мережах на Заході України. І цьому є цілком логічне пояснення. Але про все по порядку.

Понад місяць тому у пресслужбі Львівської обласної прокуратури повідомили про відкриття кримінального провадження за фактом забруднення річки Рокитна. Йдеться про порушення правил охорони водних об'єктів за санкцією ст. 242 ч. 1 КК України. Найімовірніше, відносно швидке відкриття цієї справи мало б спрацювати своєрідним чинником для стримування розголосу катастрофи, адже місцеві мешканці були дуже активними в соціальних мережах. Також відреагували місцеві медіа, які стали на захист людей та екології.

До речі, такий хід із відкриттям кримінальної справи спрацював, щоправда, лише на невеликий період, оскільки за фактом цю проблему досі не вирішили і, напевно, вирішувати не збираються. Слід зазначити, що річка Рокитна впадає в річку Західний Буг, яка протікає, зокрема, і територією Польщі. Тому проблеми можуть бути міжнародного масштабу.

Станом на сьогодні ситуація не покращилася, риба продовжує гинути, а також спостерігається загибель птиці, зокрема качок. А винне в цьому підприємство, яке переробляє відходи тварин біля міста Буськ і скидає рештки від виробництва в річку Рокитна, наплювавши на те, що під час поводження з біологічними відходами необхідно дотримуватися суворих правил збору, транспортування та утилізації. Буська міська громада ретельно приховує докази екологічної катастрофи, адже за цим підприємством стоять доволі впливові люди.

Тепер про сам завод і впливових осіб. Йтиметься про підприємство «ФІДНОВА», яке виробляє жири та кормові добавки для сільськогосподарських і свійських тварин. ТОВ «ФІДНОВА» - це компанія, найбезпосередніший стосунок до якої має сім'я голови НБУ Андрія Пишного. А якщо точніше, дружина головного банкіра України, Пишна Людмила Георгіївна є співвласницею цієї компанії.

Голова НБУ Андрій Пишний: корупціонер, що грабує Україну під час війни_1

Простими словами, Львівщина перебуває на межі екологічної катастрофи, яку ніхто не збирається зупиняти навіть попри загрозу міжнародного конфлікту з Польщею. Все що зроблено, це відкрито справу, за яку передбачено штраф від 151 400 до 302 800 гривень, або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або обмеженням волі на той самий строк.

І то, є велика ймовірність, що дана справа буде відверто затягуватися зі зрозумілих причин впливу солідних власників. Ну а якщо, все ж таки, люди й надалі намагатимуться протистояти свавіллю щодо забруднення довкілля, то максимум, це покарають якогось «цапа-відбувайла» штрафом, на якого все це й повісять. Приміром, такою особою може стати інженер заводу з якості продукції, що випускається, Євген Кичурчак, або директор Андрій Огородник.

Тобто, практично все стандартно, на людей плювати — головне гроші загрібати. Ба більше, стрімкий розвиток цієї екологічної катастрофи не лякає власників «ФІДНОВА» навіть тим, що забруднена вкрай небезпечними й токсичними відходами вода з річки Рокитна через Західний Буг дістанеться і Польщі, а це вже міжнародний скандал з одним із основних стратегічних партнерів нашої країни.

Бізнес Людмили Пишної та багатомільйонні махінації

Під час ретельного вивчення ситуації навколо екологічної катастрофи за участю компанії сім'ї Пишних ми натрапили на серйозні фінансові махінації, якими мають займатися правоохоронні органи. Йдеться про можливе відмивання понад 25 млн грн.

Так ось, дружина глави НБУ - Пишна Людмила Георгіївна є співвласницею трьох компаній, які згідно з декларацією глави НБУ за 2023 рік принесли до сімейного бюджету 1 млн 540 тис. гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Ось ці компанії: ТОВ «БРАЙТШОУ» зі статутним капіталом у 10 тисяч грн, з яких 51% (5100 грн) належить Людмилі, і ТОВ «ПЛАНЕТА РС КИЇВ» зі статутним капіталом 3 974 742 грн, з яких майже 25% (992 436 грн) належить дружині голови НБУ.

Ну і як ви вже зрозуміли, третя компанія — це ТОВ «ФІДНОВА», яка спровокувала екологічну катастрофу на Львівщині. Саме в цьому підприємстві і замасковані мільйонні махінації для можливого відмивання брудних доходів сім'ї головного банкіра України.

Суть у тому, що всі профільні реєстри YouControl, Opendatabot, Clarity Project та інші вказують на чітку інформацію про те, що Пишна Людмила Георгіївна (м. Київ, пр. Героїв Сталінграду, будинок 24, квартира 8) - володіє часткою статутного капіталу в розмірі 14 389 827 грн.

Тільки от, у деклараціях за 2023, 2022 та 2021 роки родина Голови НБУ прописує собі суму статутного капіталу в ТОВ «ФІДНОВА» у розмірі - 40 000 000 гривень. Відповідно, різниця фіктивного, системного завищення в декларуванні становить понад 25,5 млн грн.

Простими словами, сім'я глави НБУ Андрія Пишного вже три роки стабільно вносить недостовірні дані в декларації. А це, як кожен із вас розуміє, фактична підстава для негайного порушення кримінальної справи, згідно з якою, з огляду на суму махінацій, загрожує реальний термін позбавлення волі.

Ну що ж, навіть у такій ситуації виявилося, що «немає лиха без добра». Адже якщо власники «ФІДНОВА» все ж уникнуть покарання за спровоковану екологічну катастрофу на Львівщині, то з махінаціями на понад 25,5 млн грн викрутитися, щонайменше, буде вкрай складно. Тим більше після розголосу в ЗМІ.

«Інститут смотрящих» у НБУ: Василь Веселий і «Сенс Банк»

Здавалося б, після втечі Віктора Януковича і програшу на президентських виборах Петра Порошенка «інститут смотрящих» канув у Лету. Але ні. Голова НБУ Андрій Пишний досить успішно відродив це явище в стінах головної фінансової установи нашої країни, таким чином, позначивши новий стиль «корпоративної культури» Національного банку України.

Йдеться про афериста і шахрая Василя Веселого, який числиться радником у вже державному «Сенс Банку». Вищевказаний пройдисвіт, який свого часу безкарно накрав грошей на «Укрпошті», про що ми неодноразово писали у 2014 році, є куратором і «смотрящим» у «Сенс Банку».

Голова НБУ Андрій Пишний: корупціонер, що грабує Україну під час війни_3

Голова правління «Сенс Банку» Олексій Ступак самостійно не ухвалює абсолютно ніяких рішень. Усі рішення проходять особисто через Василя Веселого, який посилається на тісні стосунки з головою НБУ. Ім'я та прізвище Андрія Пишного з вуст новоявленого «смотрящого» звучать завжди і скрізь.

Уже державний «Сенс Банк», після націоналізації «Альфа Банку», став для головного банкіра країни і його холопів справжнісінькою «пральнею», через яку виводять нечувані суми грошей, зокрема й громадян країни-окупанта. І все це беззаконня відбувається під жорстким контролем «смотрящего» Василя Веселого, який, до речі, має досить «яскраве» кримінальне минуле. Як ми бачимо, і сьогодення теж не ознаменоване дотриманням законодавства нашої країни. Кому війна, як то кажуть, а кому мати рідна.

Дорогий самопіар глави НБУ Андрія Пишного

На початку поточного року американське видання Today Washington Times опублікувало рейтинг європейських політиків, які витратили за пів року найбільше грошей на рекламу в американських і європейських ЗМІ. Перше місце серед них посів Андрій Пишний, виклавши 800 тисяч доларів США за відбілювання себе коханого, обігнавши при цьому проросійського прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана і французького політика Марін Ле Пен, яка також підтримує країну-агресора.

Голова НБУ Андрій Пишний: корупціонер, що грабує Україну під час війни_5

Якщо ви ведете в Google пошуковий запит — Андрій Пишний, ви переконаєтесь у правдивості вищевказаної інформації щодо вкладення сотень тисяч доларів головою НБУ у свій піар. За цим масивом позитивних новин і статей, які публікуються без перебільшення щодня, Пишний намагається приховати корупційні схеми організовані ним у стінах Національного банку України та за його межами, які вже другий рік законодавці ніяк не можуть прирівняти до державної зради у воєнний час.

А такий закон нам дуже потрібен, особливо зараз, під час війни. Пишний і його холопи вже точно присіли б років так на 15, та з конфіскацією всього майна. Але це завдання від Зеленського, про яке ми писали на початку нашого матеріалу, на превеликий жаль, так і залишилося невирішеним. Поки що невирішеним.

І нехай кожен покидьок, який запустив свою руку в бюджет держави або кишеню українця, молиться, щоб населення нашої країни не почало вирішувати це завдання самостійно, за неписаними законами воєнного часу.

Чи у вас коротка пам'ять?

Джерело: ОРД

Автор : Ігор Самойлов
вибір редакції
Читайте також:
Політика
У матеріалі йшлося про майно родини посадовця, яке може коштувати 35 мільйонів гривень
09 грудня, 15:44
Політика
Підлегла міністерки економіки Ярослава Максименко, бувши чиновницею, продовжує вести юридичний бізнес.
05 грудня, 17:05
Політика
Пауза Основного Закону забуксувала. «Квартальна» банда Зеленського-Єрмака свідомо наслідує найгірші практики Януковича-Льовочкіна.
02 грудня, 13:48
Політика
Як родина закарпатського податківця Матьоли примножує статки на державній службі
08 листопада, 15:05
Політика
Як живе керівництво ГУ ДПС у Черкаській області.
04 листопада, 15:33