Голова освіти Полтавської РДА Сень вкрала 1.2 млн грн на харчуванні учнів

ПОЛТАВА
31.08.2016, 09:14
Голова освіти Полтавської РДА Сень вкрала 1.2 млн грн на харчуванні учнів

Група осіб на чолі з екс-керівницею відділу освіти Полтавської райдержадміністрації Ольгою Сень відмили понад 1.2 млн грн на харчуванні учнів навчальних закладів, що фінансувалось відділом освіти і науки Полтавської РДА та його територіальними підрозділами впродовж 2011-2012 років.

На фото: Ольга Сень за прийомом їжі. Освітянка не приховує та навіть хизується в соцмережах бенкетами з уживанням горілки 

За цим фактом Управління захисту економіки Полтавської області здійснювало супроводження кримінального провадження №12013180070000045, що зареєстроване у ЄРДР 30.01.2013 року за ч. 4 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Його досудове розслідування здійснюється СУ УМВС України в Полтавській області. Про це «Останньому Бастіону» стало відомо з власних джерел.

У ході супроводження даного кримінального провадження встановлено, що група осіб на чолі з керівницею департаменту освіти Полтавського району Ольги Сень та чотирма особами-приватними підприємціямиза попередньою домовленістю та розподілом ролей між собою вчиняли тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері освіти, а саме при організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах Полтавського району.

За матеріалами провадження відомо, що Ольга Сень, згуртувавшись із ФОП Щегула Т.П., ФОП Гамерник Н.М., ФОП Удовенко Н.І., ФОП Білоусова І.В., з метою особистого збагачення провели відкриті торги на послуги шкільних їдалень, зокрема, на послуги з організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавського району. Зазначеними процедурами охоплено всі загальноосвітні школи та навчально-виховні комплекси Полтавського району, які обслуговуються централізованою бухгалтерією відділу освіти.

Так у 2011-2012 роках, відділом освіти Полтавської РДА було проведено відкриті торги з метою забезпечення харчуванням дітей у загальноосвітніх навчальних закладах. Очікувана вартість тендеру «Послуги шкільних їдалень» у 2011 році складала 2101500,00 грн і 3222976,58 грн у 2012 році. Гроші на ці послуги виділялися з місцевого бюджету.

Учасниками відкритих тендерів із закупівлі послуг з організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавського району в 2011-2012 роках були чотири фізичні особи-підприємці – ФОП Щегула Т.П., ФОП Гамерник Н.М., ФОП Удовенко Н.І., ФОП Білоусова І.В.

За вказівкою начальника відділу освіти і науки Полтавської РДА Сень лише вищезазначені ФОП були допущені до відкритих тортів та визнані переможцями. Ці ФОП за вказівкою керівниці освіти РДА здійснили антиконкурентні узгоджені дії.

Правоохоронці навели докази, що підтвердили умисну злочинну діяльність ФОПів, приведених і скерованих Сень:

- Схожість оформлення документів в складі пропозицій конкурсних торгів учасників, в т.ч. за зовнішнім оформленням та змістом, однаковий стиль викладення інформації, що не викликано схожістю з документацією замовника, що може свідчити про обмін інформацією між учасниками під час підготовки пропозицій;

- Однакове стилістичне формулювання тексту документів там, де вони вимагались замовником у довільній формі;

- Усі учасники процедури закупівлі вигравали лоти по черзі, встановлюючи значно вищі цінові пропозиції на однакову послугу по лотах, в одній процедурі закупівлі, в яких визнавалися переможцями;

- Мала місце фіксована ротація учасників, один і той же учасник отримує перевагу лише у певному лоті;

- У процесі участі в торгах вказані ФОП діяли не самостійно, а узгоджували свої дії і не змагалися між собою, що є обов'язковою умовою конкуренції;

Вказані факти узгоджених дій ФОП підтвердилися рішеннями Полтавського обласного територіального відділення Антимоноподьного комітету України і рішеннями Харківського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України.

У результаті, право укладання договорів на закупівлю послуг з організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району отримали наближені саме ці підприємці. У документах зазнаено, що за вказівкою Сень були спотворені результати торгів, оскільки саме здійснення конкурсного відбору учасників є необхідною умовою визначення переможця тендеру.

Залучивши «своїх» людей у тендер та створивши їм умови монополії, Ольга Сень у 2011-12 рр. зайво використала 1 204 742 грн з районного бюджету на здійснення видатків, що повинні здійснюватись ФОП Щегулою Т.П., ФОП Гамерник Н.М., ФОП Удовенко Н.І., ФОП Білоусовою І.В. згідно з умовами укладених договорів (на утримання працівників харчоблоків, в тому числі, на яких покладено виконання обов'язків працівників харчоблоку).

Враховуючи факт невиконання підприємцями умов укладених договорів в частині забезпечення організації харчування власними силами, вони безпідставно отримали бюджетних коштів в розмірі 604 873,00 грн. без понесення фактичних витрат на утримання кухарів, з яких:

ФОП Щегула Т.П. - на суму 150 251,00грн.;

ФОП Удовенко Н.І. - на суму 92780,00грн.;

ФОП Гамерник НЛІ. - на суму 139170,00 грн.;

ФОП Білоусова І.В. - на суму 222672,00 грн.

Вказані збитки встановлені та підтверджені дослідженням ДФІ в Полтавській області та висновком комісійної судово-економічної експертизи, що здійснена Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз.

Кошти, отримані від зазначеної злочинної діяльності ФОП Щегула Т.П., ФОП Гамерник Н.М., ФОП Удовенко Н.І., ФОП Білоусова І.В., передавали безпосередньо керівниці освіти району та за суміснитцтовм – керівниці організованого злочинного угруповання Сень, яка вирішувала питання про подальший розподіл «общака» між членами ОЗГ.

Псевдонезалежні інтернет-видання почали відбілювати керівницю освіти полтавської РДА після оприлюднення цих матеріалів. Одне з «незалежних» ЗМІ Полтави, що утримується за рахунок місцевого олігархату, причетного до «Партії регіонів» написало: «складається така ситуація, що пані Сень так би мовити «без вини винувата».

На фото: Без вини винувата Ольна Сень 

У будь-якому разі, «чи є вина, чи винувата без вини» вирішувати не журналістам, а правоохоронним органам і суду. Ці інстанції своє слово сказали.

Донедавна Сень обіймала керівну посаду. Екс-головний прокурор області Сергій Попов гальмував вручення підозри освітянці. 5 днів тому генпрокурор Юрій Луценко звільнив Сергія Попова з посади прокурора Полтавської області. Справа з корупцією в освітній сфері, вірогідно, отримає продовження після призначення нового головного прокурора області.

P.S. Ольга Сень полишила посаду керівника відділу освіти Полтавської райдержадміністрації 2 місяці тому. Тобто, після встановлених корупційних дій у 2011-12 рр., вона ще 5 років працювала на тій самій посаді, мавши змогу щороку наживатися на учнях у встановлений правоохоронцями спосіб. «Останній Бастіон» ініціює перевірку діяльності Ольги Сень на чолі керівника відділу освіти і науки Полтавської РДА протягом 2013-2016 років. Результати перевірки будуть викладені невдовзі на нашому сайті. 

Із повним текстом розслідування правоохоронців можна ознайомитися на «Останньому Бастіоні»:

Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
вчора, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
вчора, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18