Головнокомандувач Армії США в Європі представив план оборони східного флангу НАТО

Командувач сил США в Європі заявив про можливість захопити Калінінградську область «у найкоротші терміни».
Армія США разом із союзниками по НАТО розпочинають реалізацію нового плану під назвою «Лінія стримування східного флангу», мета якого — посилення сухопутних можливостей і поглиблення військово-промислової взаємодії в межах Альянсу.
Про це у середу повідомив командувач Армії США в Європі та Африці генерал Крістофер Донаг’ю на першій конференції LandEuro, організованій Асоціацією армії США у Вісбадені, повідомляє Defense News.
Як пояснив генерал, у межах плану, що спрямований на протидію загрозам з боку росії та створення масштабної глобальної системи стримування, Армія США й союзники по НАТО терміново розробляють уніфіковані цифрові системи, спільні пускові установки та хмарні механізми координації.
За словами Донаг’ю, хоча регіональні плани формуються вже тривалий час, першочергову увагу приділено країнам Балтії. «Ми намагаємося дійти до того рівня, коли і промисловість, і держави чітко розумітимуть, які саме є вимоги. Цей підхід зараз і має назву “Лінія стримування східного флангу”», — зазначив генерал.
«Ми знаємо, що маємо розробити, і використовуємо як приклад необхідність стримування з землі. Сухопутний компонент не втрачає актуальності — навпаки, він стає ще важливішим. Сьогодні можна знищувати A2AD-бульбашки (зони заборони доступу й маневру — ред.) із землі. Можна контролювати море із землі. Усе це ми бачимо на прикладі України», — наголосив він.
Як приклад Донаг’ю згадав Калінінград, який має близько 75 км у ширину і оточений з усіх боків країнами НАТО. За його словами, армія США та союзники вже мають можливість «нейтралізувати цю ціль із землі у безпрецедентно короткий термін — швидше, ніж будь-коли раніше».
«Ми вже спланували це й розробили відповідні рішення. Масовість і темпи наступу, якими володіє росія, — ми маємо спроможності, аби зупинити їх», — додав генерал.
План також передбачає створення системи обміну даними. За словами Донаг’ю, НАТО вже закупило відповідне рішення — платформу штучного інтелекту Maven Smart System компанії Palantir, яка аналізує великі обсяги інформації й допомагає командирам ухвалювати рішення в режимі реального часу.
«Ми вже точно знаємо, що маємо зробити у сфері хмарних технологій. І ми розуміємо, які саме безпілотні системи, бригади та інші компоненти нам потрібні», — сказав він.
Армія США прагне, щоб ці спроможності були повністю сумісними з можливостями країн НАТО. Також ідеться про створення уніфікованої пускової установки, яка зможе працювати як у наступальних, так і в оборонних операціях, і системи управління вогнем, доступної для будь-якої держави-члена.
Крім того, за словами Донаг’ю, усі системи мають бути опційно пілотованими — ідеться як про протиповітряні, так і про далекобійні системи ураження.
«Ми хочемо мати одну систему, опційно пілотовану, яка дозволяє використовувати боєприпаси будь-якої країни та запускати їх через неї», — підкреслив він.
Ще одне завдання — зменшення вартості озброєння.
«Загальне правило має бути таким: будь-що, що ви використовуєте для ураження ворожої цілі, має коштувати дешевше, ніж сама ця ціль», — наголосив Донаг’ю.
Він визнав наявність бюрократичних перепон, але зазначив, що з боку США вже починаються реформи, зокрема у сфері зовнішніх військових продажів, що дозволить прискорити процес постачань.
Звертаючись до оборонної промисловості, Донаг’ю заявив: «Ми чітко передали вам сигнал про наші потреби. Якщо ви продаєте нам якусь систему, вона має бути сумісною. Ви маєте надати API (інтерфейс прикладного програмування). І ціна має знижуватися».