Голову Верховного суду обирали судді-хабарники
Нового голову Верховного Суду Кравченка обрали 13 суддів, які взяли хабарі разом зі звільненим колишнім головою Князєвим, - Бутусов
Новий голова Верховного Суду обраний голосами суддів-злочинців, які є співучасниками злочину, скоєного колишнім головою Князєвим. Пленум відбувся дуже швидко, і висунути свої кандидатури не змогли деякі достойні претенденти.
Про це написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.
Він нагадав, що на оприлюднених НАБУ записах чути, як спійманий на хабарі голова Верховного Суду Всеволод Князєв роздав своїм колегам 13 пакетів грошей із сумами від 50 до 150 тис. доларів. НАБУ обшукало суддів і забрало частину грошей, але не всі.
"І замість того, щоб дочекатись результатів розслідування або хоча б відсторонити усіх підозрюваних суддів від пленуму, їм навпаки дозволили голосувати", - зазначає Бутусов.
Журналіст зазначає, що новий пленум відбувся "миттєво", за кілька днів. Не було ані виборчої кампанії, ані обговорень у суддівській спільноті.
"Через таку дуже дивну поспішність у конкурсі відмовився брати участь один з гідних кандидатів - суддя Верховного Суду, військовослужбовець ЗСУ Олександр Мамалуй. Не було часу для просування і деяких інших сильних кандидатур інших суддів", - зауважив Бутусов.
Нагадаємо, 16 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання хабаря керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали чинного голову Суду Князєва та вилучили $2,7 млн. Пізніше САП повідомила про підозру Князєву та його спільнику – адвокату.
Того ж дня пленум Верховного суду проголосував за висловлення недовіри голові Верховного Суду Всеволоду Князеву. Відтак він втратив статус голови ВС, але залишається суддею цієї інстанції.
18 травня Вища рада правосуддя задовольнила подання САП про арешт Князєва. Його відправили за ґрати під заставу в 107 млн грн.
26 травня Верховний Суд на пленумі обрав новим головою Станіслава Кравченка.
За кандидатуру Кравченка проголосували 111 учасників пленуму із 148 присутніх.
Станіслав Кравченко – голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду (кандидатура голови ККС ВС запропонована групою суддів Верховного Суду).
На пост нового глави Верховного суду претендують його судді Станіслав Кравченко, Наталія Коваленко, Альберт Єзеров, Іван Міщенко.
Деякі з присутніх суддів висловилися за перенесення засідання на іншу дату, щоб кандидати належним чином могли поспілкуватися з великим колективом Верховного суду. Зокрема, одна з кандидаток на пост голови ВС Наталія Коваленко зазначила, що вона не має сформованої команди, не знає, хто потенційно буде її заступником. "І часу у два дні мені було недостатньо", – уточнила вона.
Водночас "за" продовження засідання пленуму висловилися 119 учасників засідання, "проти" – 24. Тож засідання пленуму продовжилося.
Варто зауважити, що Кравченко має негативний висновок Громадської ради доброчесності через те, що приймав рішення з порушенням прав людини, що визнав ЄСПЛ, але збрехав про це в декларації доброчесності, і не декларував майно.
У 2003 році Кравченко відпустив з-під варти вбивцю журналіста Георгія Гонгадзе Олексія Пукача, після чого той втік. Його затримали аж у 2009 році.